Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

CHORD - przenośny przetwornik/wzmacniacz słuchawkowy Mojo (14.10.2015)

Firma Chord Electronics zaprezentowała swój najnowszy produkt - przenośny przetwornik/wzmacniacz słuchawkowy Mojo. Nazwa jest akronimem od Mobile Joy. Jak podaje komunikat prasowy doświadczenie zdobyte podczas projektowania Hugo dało możliwość dalszej miniaturyzacji i dalszego rozwoju. Cena Mojo to 2.490zł.

Mojo oparto na zaawansowanym układzie Xilinx Artix-7 FPGA. Urządzenie dysponuje dwoma wyjściami słuchawkowymi i może równocześnie napędzać dwie pary słuchawek o impedancji 4-800Ω. Mojo obsługuje wszystkie najpopularniejsze formaty cyfrowe PCM i DSD (WAV, AAC, AIFF, MP3, FLAC). W przypadku PCM obsługiwane są częstotliwości próbkowania 44.1kHz-768kHz. Natomiast w trybie DoP obsługiwane są pliki DSD64 - DSD256.

Na wyposażeniu jest wejście micro USB (do 768kHz/32bitów), koncentryczne mini-jack (do 768kHz/32bitów), optyczne Toslink (do 192kHz/24bitów). Oprócz tego jest jeszcze gniazdo micro USB do ładowania.

Mojo zapamiętuje ostatnio używane wejście i ustawiony wcześniej poziom głośności, a także automatycznie wybiera wejście, na które dostarczany jest sygnał. Jeśli wszystkie wejścia odbierają sygnał to ustawiane są w kolejności USB, Coax, Toslink. Aby poinformować użytkownika o parametrach odtwarzanego materiału rolę interfejsu przydzielono zmieniającemu kolory włącznikowi. Podświetlenie zaimplementowano również w przyciskach odpowiedzialnych za cyfrową regulację głośności, co ułatwia obsługę w nocy.

Czas ładowania Mojo poprzez port USB wynosi cztery godziny, podczas których nadal można go normalnie użytkować.

Dane techniczne Chord Electronics Mojo:

[zdjęcie przetwornika/wzmacniacza słuchawkowego Chord Mojo]
[zdjęcie przetwornika/wzmacniacza słuchawkowego Chord Mojo - wejścia]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl