Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONOS - nowy głośnik PLAY:5 oraz nowe oprogramowanie Trueplay (2.10.2015)

Znana z produkcji bezprzewodowego sprzętu audio firma Sonos poinformowała o dwóch nowościach, które będą dostępne jeszcze w tym roku. Przedstawione zostało nowe oprogramowanie Trueplay. Oprócz tego do oferty dodany będzie też nowy flagowy bezprzewodowy zestaw głośnikowy PLAY:5. Będzie on dostępny w matowo czarnym i matowo srebrnym kolorze w cenie 2.499 zł.

Oprogramowanie Trueplay pozwala na optymalizację dźwięku głośników Sonos, niezależnie od ich umiejscowienia. Wykorzystując aplikację Sonos, mikrofon wbudowany w urządzeniach iPhone lub iPad oraz specjalnie emitowany przez głośniki Sonos sygnał, system samodzielnie analizuje, w jaki sposób dźwięk odbija się od ścian, mebli, okien i pozostałych powierzchni w danym pomieszczeniu. Na tej podstawkie wykonywana jest kalibracja głośnika uwzględniająca jego położenie oraz akustykę pomieszczenia.

Początkowo oprogramowanie Trueplay będzie dostępne na wszystkie urządzenia SONOS PLAY:1, SONOS PLAY:3, SONOS PLAY:5 i urządzenia sterujące pod kontrolą systemu iOS. Docelowo technologia Trueplay obejmie całą linie produktów Sonos w późniejszym czasie.

Nowy flagowy zestaw Sonos PLAY:5 wykorzystuje sześć specjalnie zaprojektowanych głośników. W tym zestawie są trzy głośniki niskośredniotonowe oraz trzy wysokotonowe. Przewidziano różne sposoby użytkowania zestawu PLAY:5. Można użytkować pojedynczy zestaw ustawiony horyzontalnie, można używać dwa wertykalnie ustawione zestawy jako parę stereo, można też sparować dwa zestawy w pozycji horyzontalnej. PLAY:5 ma nowe sterowanie dotykowe z funkcjami odtwarzania, pauzy, regulacji głośności i zmiany utworu. Inteligentne sensory powodują, że przyciski dotykowe są responsywne we wszystkich kierunkach, stąd też regulacja głośności w górę jest zawsze umiejscowiona na górze, niezależnie od położenia zestawu. Podobnie jak w przypadku poprzednika, nowy model PLAY:5 współpracuje ze wszystkimi inteligentnymi głośnikami systemu Sonos. Dodatkową korzyścią jest zdolność do pełnienia funkcji tylnych głośników w domowym zestawie kina domowego przy współpracy z Sonos PLAYBAR i SONOS SUB. Aplikacja sterująca pozwala na strumieniowanie muzyki z takich serwisów jak Pandora, Spotify, TIDAL, Google Play Music i Groove. Szczegółowe dane techniczne jeszcze nie zostały podane.

[zdjęcie bezprzewodowego zestawu głośnikowego Sonos PLAY:5]
[zdjęcie bezprzewodowego zestawu głośnikowego Sonos PLAY:5 - głośniki]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl