Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

IFI AUDIO - regenerator sygnału audio i zasilania Micro iUSB3.0 (26.09.2015)

W ofercie iFi Audio pojawiło się nowe urządzenie do poprawy jakości sygnału audio i jakości zasilania przy wykorzystaniu łączy USB. Cena tego urządzenia pod nazwą Micro iUSB3.0 wynosi 1.949 zł.

Micro iUSB3.0 ma jedno wejście USB 3.0 do podłączenia sygnału audio z komputera. Do dyspozycji są cztery wyjścia USB, z czego dwa zapewniają tylko zasilanie, a na dwóch jest zarówno zasilanie jak i sygnał audio. Możliwe jest jednoczesne podłączenie dwóch urządzeń, jak choćby konwerter CA i dysk twardy. Dodatkowo na wyposażeniu są jeszcze dwa przełączniki. Jeden powoduje wymuszenie stałego utrzymywania napięcia 5V na zasilaniu, co powoduje, że komputer zawsze widzi konwerter i nigdy nie przerywa połączenia. Drugi przełącznik IsoGround służy do eliminacji pętli masy/szumów powodowanych przez komputer. IsoGround działa w sposób, który nie łamie specyfikacji USB.

W zestawie załączany jest własny zewnętrzny zasilacz do Micro iUSB3.0. Trzy diody sygnalizują podstawowe informacje: o włączeniu urządzenia, o podłączeniu komputera i o włączeniu IsoGround.

Konstruktorom udało się uzyskać bardzo niski poziom szumów równy zaledwie 0,1µV. Zastosowano aktywną eliminację szumów (Active Noise Cancellation+, w skrócie ANC+). Wykorzystano tu doświadczenia ze sprzętu wojskowego, a konkretnie z systemu eliminacji zakłóceń radaru Thales Spectra zastosowanego we francuskim myśliwcu Dassault Rafale. iFi zaadaptowało tę technologię w systemach zasilania audio. Technika ta stała się jednym z fundamentów urządzeń USB marki iFi Audio.

Przy pomocy układów nazwanych przez producenta REclock i REgenerate Micro iUSB3.0 od nowa generuje sygnał audio USB wolny od jittera obecnego w sygnale z komputera.

Sygnał USB powinien być w teorii sygnałem symetrycznym (zrównoważonym), ale w praktyce wystepują odstępstwa od ideału. Układy REbalance eliminują składową stałą i przywracają właściwą, symetryczną i pozbawioną zakłóceń postać sygnału USB.

Wdrożenie obsługi USB3.0 pozwala na pracę z sygnałami o przepływności do 5 Gb/s. Micro USB3.0 jest zgodny ze specyfikacją ładowania 1.2, co pozwala na szybkie ładowanie podłączonych urządzeń.

Podana przez producenta lista korzyści płynących z zastosowania Micro iUSB3.0 obejmuje:
- symetryzację sygnału
- tłumienie szumów ramki
- tłumienie szumów pakietów
- ultra czyste zasilanie
- eliminację zakłóceń masy
- poprawę niedopasowania impedancyjnego
- eliminację jittera USB
- przywracanie integralności sygnału

Dane techniczne iFi Audio Micro iUSB3.0:

[zdjęcie iFi Audio Micro iUSB3.0]
[zdjęcie iFi Audio Micro iUSB3.0 - tylna ścianka]
[zdjęcie iFi Audio Micro iUSB3.0 - boczna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl