Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DIVINE ACOUSTICS - podłogowe kolumny Electra Generation 3 (15.09.2015)

Po 4 latach od powstania Electry 2 firma Divine Acoustics prezentuje nowy, zaprojektowany od podstaw model Electra Generation 3. Nową konstrukcję z poprzedniczką łączy głównie nazwa oraz kształt płaskiej obudowy z półokrągłymi bokami wykończonymi skórą. Natomiast głośniki, zwrotnica, a także niektóre elementy obudowy i detale są zmienione.

Electra Generation 3 budowana jest całkowicie ręcznie. Jej ceny uzależnione są od typu wykończenia. Najtańsze z wykończeń - Dzikie Zebrano oraz Afrykański Heban - w Polsce zostały wycenione na 4.990zł. Pozostałe wykończenia dostępne są za dopłatą.

Electra Generation 3 to zestaw typu bass-reflex, z tunelem skierowanym w dół. Obudowa jest połączeniem wielu typów materiałów. Boczne ścianki tworzy kilkuwarstwowa rama z MDF i płyty stolarskiej wzmocniona stalową kratownicą, która łączy ze sobą także przednią i tylną ściankę. Dodatkowo, aby wzmocnić obudowę, na wysokości głośnika basowego znajduje się wycięty laserowo stalowy wieniec. Stabilności dodaje też dolna ścianka wykonana z metalu. Obudowa stoi na stalowym cokole wyposażonym w 4 chromowane, grafitowe kolce.

Aby dopasować się do różnych wnętrz można personalizować wygląd. Dostępnych jest 7 kolorów wykończenia, 2 różne kształty przedniego panelu (Avantgarde, Elegance) oraz 3 wersje kolorystyczne wykończenia głośnika wysokotonowego.

Głośnik wysokotonowy to przygotowana specjalnie dla Electry jedwabna kopułka o średnicy 25mm, która pracuje w układzie magnetycznym z dwoma komorami. Służą one do tłumienia rezonansów oraz dopasowania efektywności kopułki do współpracującego z nią głośnika basowego. Układ magnetyczny został uziemiony i wykorzystuje system BAD (Bascet Accurate Dampening) optymalizujący brzmienie głośnika. Kopułka zabezpieczona jest przed uszkodzeniami stalowym łukiem. Głośnik wysokotonowy montowany jest w obudowie za pomocą systemu TMI (Tweeter Multilayer Isolation) - za pomocą kilku odpowiednio dobranych podkładek z materiałów o różnych właściwościach tłumiących.

Tony niskie i średnie odtwarza głośnik o średnicy 13cm. Jego membrana to połączenie nasączanej celulozy, która dobrze tłumi rezonanse, z lekkim i sztywnym jednowarstwowym włóknem węglowym, które wspomaga odpowiedź impulsową. Głośnik posiada wentylowany układ magnetyczny chroniony miedzianym pierścieniem, dodatkowo stabilizującym pole magnetyczne. Kosz głośnika został uziemiony, zastosowany system BAD optymalizuje brzmienie głośnika.

Zaprojektowana całkowicie na nowo zwrotnica ma filtry drugiego rzędu i korekcję impedancji. Zwrotnica korzysta z opracowanych przez Divine Acoustics systemów SGP (Single Ground Point) oraz RFpath (Resistors Free path). Pierwszy z nich skupia masę całego układu w jednym punkcie, skraca drogę sygnału i umożliwia właściwe rozładowywanie kondensatorów. System RFpath umożliwił całkowitą rezygnację z rezystora szeregowego i równoległego w torze głośnika wysokotonowego. Do budowy zwrotnicy zostały użyte kondensatory Jantzen Audio z serii Z-Superior, Z-Standard oraz Cross-Cap, precyzyjne rezystory metalizowane oraz cewki powietrzne i rdzeniowa.

Kolejną nowością w Electrze Generation 3 jest okablowanie. Wszystkie wewnętrzne połączenia wykonano za pomocą taśmy miedzianej OFC o ściśle określonych długościach oraz określonej kierunkowości.

Dane techniczne Divine Acoustics Electra Generation 3:

[zdjęcie Divine Acoustics Electra Generation 3]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl