Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MARANTZ - już wkrótce niezależny (7.03.2001)

Jak niedawno ogłoszono, Marantz ma się niebawem stać firmą niezależną. Obecnie większościowy pakiet akcji Marantza, a także prawa do samej marki znajdują się w rękach Philipsa. Zaplanowano, że Philips odsprzeda część swoich akcji, zmniejszy w ten sposób swój udział z 50,5% do 49% i w konsekwencji utraci pakiet kontrolny. Sama marka oraz lokalne firmy zajmujące się dystrybucją Marantza zostaną odkupione od Philipsa przez firmę Marantz Japan. Finalizacja transakcji spodziewana jest w maju.

Marantz został założony pod koniec lat 40-tych przez Saula Marantza. W 1964 Marantza kupiła firma Superscope. W 1980 Philips odkupił od Superscope udziały w Marantz Japan oraz prawa dystrybucyjne poza Ameryką, a w 1991 roku Philips odkupił też prawa do marki na obszar Ameryki Północnej.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl