Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

M2TECH - konwerter cyfrowo-cyfrowy, zegar i zasilacz serii Evo Two (4.09.2015)

Na rynek wchodzą nowe modele marki M2Tech. Ta włoska firma poświęca dużo czasu zanim zaproponuje odbiorcom urządzenie lepsze od poprzedników i premiery nowych modeli nie są zbyt czeste.

Nowe urządzenia M2Tech to:
- HiFace Evo Two, asynchroniczny konwerter cyfrowo-cyfrowy USB/SPDIF 24bit/192kHz,
- Evo Clock Two, precyzyjny zegar,
- Evo Suply Two, dedykowany niskoszumny zasilacz.

HiFace Evo Two zachowuje uniwersalność poprzednika ma wszystkie typowe wyjścia cyfrowe: koncentryczne SPDIF, optyczne SPDIF, XLR AES/EBU a także I2S. Na nowo zaprojektowano cały układ konwersji. Obecnie obsługuje on już nie tylko PCM do 192kHz, ale też PCM do 384kHz i DSD 128x. Najwyższe rozdzielczości są dostępne tylko na wyjściu I2S. Sekcja USB pracuje już w natywnym trybie ASIO pod Windows i IntegerMode na systemach OSX i Linux. Urządzenie może być zasilane z portu USB, lub tak jak dotychczas z zewnętrznego zasilacza. Kolejną nowością jest wejście cyfrowe SPDIF do komunikacji zwrotnej z komputerem. Umożliwi to nagrywanie lub konwersję bitową i częstotliwościową z zewnętrznych źródeł cyfrowych. Poszerza to zakres zastosowań HiFace Evo Two do studiów nagrań. Ustawinia pokazuje wyświetlacz LCD, a na wyposażeniu jest pilot. Wymiary to 110x55x100mm (SWG) a masa samego urządzenia jest równa 0.5kg.

Evo Clock Two to usprawniony precyzyjny generator częstotliwości WorldClock i MasterClock. Przede wszystki jest on dedykowany do współpracy z HiFace Evo Two, ale może też być podłączony do innych urządzeń przyjmujących sygnał zegara. Użyto najlepszych rezonatorów wzorcowych kompensowanych temperaturowo (TCXO). Częstotliwości podziału uzyskiwane są przez układy do tej pory stosowane w przemyśle satelitarnym. Wprowadzono też istotne udoskonalenie funkcjonalne - nie będzie już potrzeby ręcznego przęłączania częstotliwości MasterClock, bo HiFace Evo Two wysyła informację o częstotliwości próbkowania do Evo Clock Two przez osobny przewód optyczny.

Evo Supply Two zastępuje swojego bateryjnego poprzednika. Zasilacz ten ma trzy 9-woltowe. Napięcia są stabilizowane przy pomocy układów dyskretnych. Pozwala to poprawić niektóre parametry w stosunku do zasilaczy opartych na układach scalonych, szczególnie w tłumieniu szumów wysokiej częstotliwości. Zasilacz ma zabezpieczenia przed zwarciem czy przeciążeniem.

Seria Evo wkrótce ma być rozszerzona na o mały wzmacniacz słuchawkowy Evo Headphone i miniaturowy DAC - Evo PhoneDAC.

[zdjęcie urządzeń serii M2Tech Evo Two]
[zdjęcie konwertera M2Tech HiFace Evo Two]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl