Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENON - cyfrowy wzmacniacz sieciowy DRA-100 (4.09.2015)

Począwszy od października do sprzedaży wejdzie cyfrowy, sieciowy wzmacniacz stereo Denon DRA-100. Należy on do serii Denon Design Series i ma alumininiową obudowę w czarno-srebrnym kolorze. Wybrane funkcje i stan urządzenia sygnalizuje wyświetlacz OLED.

DRA-100 posiada cyfrowy wzmacniacz o mocy 2x70W (4Ω) wyposażony w technologię DDFA (Direct Digital Feedback Amplifier). Dla poprawy jakości dźwięku zastosowano własne technologie Denona, w tym m.in. przetwarzanie AL32 oraz rozwiązanie Master Clock Design.

Wzmacniacz ma wbudowaną obsługę Wi-Fi, AirPlay i Bluetooth do strumieniowania plików audio. Można też połączyć się z lokalną siecią korzystając z gniazda RJ-45 Ethernet. Po podłączeniu urządzenia do Internetu (Wi-Fi lub Ethernet) można korzystać z serwisu Spotify Connect (zgodnie z dostępnością) czy tysięcy stacji internetowych. Wykorzystując kompatybilność z DLNA 1.5 można strumieniować muzykę bezpośrednio z lokalnego komputera lub pamięci NAS. Wśród obsługiwanych plików audio są MP3, AAC i WMA, a także pliki wysokiej rozdzielczości 192-kHz/24-bity (WAV, FLAC, AIFF). Sprzęt obsługuje również 1-bitowe sygnały DSD 2.8 MHz i 5.6 MHz. Taki sam zakres wsparcia plików jest również dostępny w przypadku korzystania z portu USB umieszczonego na przednim panelu urządzenia.

DRA-100 oferuje łączność Bluetooth pozwalającą na szybkie i proste parowanie z urządzeniami przenośnymi oraz późniejsze strumieniowanie z nich muzyki. Aby przyspieszyć proces parowania sprzęt posiada technologię NFC (Near Field Communication) - wystarczy położyć urządzenie obsługujące technologię NFC Bluetooth przed przednim panelem DRA-100, a urządzenie samoistnie przeprowadzi proces parowania bez ingerencji użytkownika.

DAR-100 posiada wyjście RCA do podłączenie subwoofera oraz wyjście RCA stereo. Zestosowano pojedyncze terminale głośnikowe. Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy posiada funkcję kontroli poziomu impedancji. Trzy poziomy ustawień (niski, średni, wysoki) zapewniają dopasowanie impedancji słuchawek i mocy wzmacniacza.

Oprócz możliwości strumieniowania DRA-100 ma też konwencjonalne wejścia cyfrowe i analogowe. Do dyspozycji są dwa cyfrowe wejścia optyczne i jedno cyfrowe wejście koncentryczne. Są też dwa analogowe wejścia RCA stereo.

W zestawie znajduje się pilot wyposażony w przyciski wyboru źródła strumieniowania, kontroli głośności, ustawień sprzętu, Bluetooth i przycisk odpowiadający za funkcję przyciemniania wyświetlacza. Do dyspozycji jest również zdalna kontrola sprzętu za pomocą aplikacji Denon Hi-Fi Remote App z poziomu urządzenia przenośnego z systemem Android lub iOS.

[zdjęcie cyfrowego wzmacniacza Denon DRA-100]
[zdjęcie cyfrowego wzmacniacza Denon DRA-100 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl