Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

WIGG ART - podłogowa, dwudrożna kolumna Arvil (1.09.2015)

Firma Wigg Art z Bydgoszczy wprowadziła do swojej oferty nowy zestaw głośnikowy pod nazwą Arvil. Jest to podłogowa, dwudrożna kolumna typu bass-reflex. Cena wynosi 8.900 złotych.

Kolumna Arvil kształtem przypomina regularny prostopadłościan. Kolumny wykończone są głównie okleinami naturalnymi i modyfikowanymi. Bardzo duży wybór fornirów znajduje się na stronie producenta. Istnieje możliwość wykończenia kolumn na wysoki połysk (biały lakier lub fornir lakierowany na wysoki połysk).

Konstrukcja skrzynki jest wykonana całkowicie ze sklejki z drewna liściastego (brzoza, buk). Sklejka została zastosowana ze względu na swoją monolityczną strukturę, idącą za tym sztywność i eliminację niporządanych rezonansów obudowy. Wewnątrz konstrukcji kolumny znajduje się wieniec, który dodatkowo usztywnia całą konstrukcję. Do wytłumienia zastosowano maty bitumiczne wraz z podklejoną do nich włókniną tłumiącą. Port bass-reflex to nie typowa rura z tworzywa sztucznego ale kanał zintegrowany w tylnej części obudowy. Ma on wyprofilowany wlot i wylot, aby zapewnić najwierniejszy przekaz niskich tonów.

Głośniki w kolumnie Arvil pochodzą z firmy Scan-Speak. Głośnik wysokotonowy to jedwabna kopułka o średnicy 26 mm o bardzo niskich zniekształceniach. Za niskie i średnie tony odpowiada 180 mm głośnik z membraną z impregnowanego włókna szklanego z nacięciami NRSC.

W zwrotnicy wykorzystano wysokiej jakości cewki. Zastosowano tylko i wyłącznie kondensatory polipropylenowe. Srebrne terminale głośnikowe pochodzą z firmy CHK. W kolumnach zastosowano kolce Soundcare.

Dane techniczne Wigg Art Arvil:

[zdjęcie zestawów głośnikowych Wigg Art Arvil]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl