Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MARANTZ - wzmacniacz i odtwarzacz limitowanej serii 14 Special Edition (20.08.2015)

Marantz przedstawił zintegrowany wzmacniacz i odtwarzacz/DAC z nowej, limitowanej serii 14 Special Edition. Urządzenia są adresowane na rynek audiofilski i zostały zainspirowane przez ambasadora marki, Kena Ishiwata. Będą one dostępne pod koniec sierpnia w czarnym i szampańskim kolorze.

Wzmacniacz PM-14S1 Special Edition i odtwarzacz SA-14S1 Special Edition mają obudowy z aluminiową pokrywą górną o grubości 5 mm. Konstrukcja obudowy w połączeniu z solidnymi aluminiowymi nóżkami ma minimalizować wibracje.

PM-14S1 Special Edition ma moc 2*90W (8Ω) / 2*140W (4Ω). Wśród zastosowany rozwiązań są układy HDAM, autorskie obwody Marantz HDAM SA3. Przedwzmacniacz gramofonowy MM/MC bazuje na układzie typu CCFB (Constant Current Feedback). PM-14S1 wykorzystuje wysokonapięciowe diody Schottkiego, toroidalny transformator i te same kondensatory, jak w przypadku zintegrowanego wzmacniacza KI Pearl. Zastosowano krótkie wtyczki wejściowe, oryginalne zaciski terminali kablowych Marantz SPKT-100 wykonane z czystej miedzi. Dostępne jest wyjście z przedwzmacniacza, wejście na sekcję wzmacniacza mocy oraz wyjście słuchawkowe.

SA-14S1 Special Edition ma autorski napęd Marantza dla płyt CD i SACD. Do dyspozycji jest też wbudowany konwerter CA (DAC) identyczny z zastosowanym w modelu NA-11S1. Zastosowano układ DAC DSD1792 współpracujacy z precyzyjnym systemem zegarów. Na wyposażeniu jest wejście optyczne, koncentryczne i port USB-B umożliwiający bezpośrednie podłączenie komputera. Odtwarzacz może pracować jako karta dźwiękowa komputera, a ponieważ port USB-B działa w trybie asynchronicznym, jest on zdolny do przesyłania sygnału PCM 192kHz/24bity, jak i DSD 2.8MHz lub 5.6Mhz. Wejście USB-A na panelu przednim pozwala na odtwarzanie plików w formacie MP3, WAV i AAC. SA-14S1 jest też kompatybilny z iPod/iPhone. Obwody analogowe zawierają moduły Marantz HDAM-SA2. Zastosowano toroidalny transformator i wysokiej jakości komponenty. Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy ma w pełni dyskretną konstrukcję.

Pilot sterujący z aluminiowym panelem, pozwala kontrolować zarówno wzmacniacz jak i odtwarzacz.

[zdjęcie wzmacniacza Marantz PM-14S1 SE]
[zdjęcie wzmacniacza Marantz PM-14S1 SE - tylna ścianka]
[zdjęcie odtwarzacza Marantz SA-14S1 SE]
[zdjęcie odtwarzacza Marantz SA-14S1 SE - tylna ścianka]
[odtwarzacza Marantz SA-14S1 SE ze wzmacniaczem PM-14S1 SE]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl