Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

HIFI MAN - magnetostatyczne słuchawki HE-1000 w Polsce (.08.2015)

Do sprzedaży w Polsce wchodzą magnetostatyczne (planarne) słuchawki HiFiMAN HE-1000. Cena tego modelu to 13.595 złotych.

Badania nad technologiami wykorzystanymi w HE-1000 trwały 7 lat. Symetryczna budowa konwencjonalnych przetworników planarnych (przetwornik umieszczony pomiędzy dwoma siatkami magnesów) sprawia, że dźwięk powstaje w kilku miejscach jednocześnie, co powoduje niepożądane odbicia skutkujące słyszalnymi zniekształceniami dźwięku. Zaawansowana, niesymetryczna struktura przetworników HE-1000 redukuje wielkość wewnętrznej siatki magnetycznej, która blokuje swobodny przepływ dźwięku z membrany. W połączeniu z Windows Shade, opatentowanym systemem maskownic tłumiących zewnętrzne odbicia dźwięku, całość gwarantuje bardziej zogniskowane źródło dźwięku.

Według materiałów producenta HE-1000 mają najcieńszą membranę słuchawkową na świecie, a w produkcji wykorzystano nanotechnologie. Membrana HE-1000 ma grubość jednego nanometra (0.000001mm - jedna milionowa milimetra) i jest praktycznie niewidoczna gołym okiem. Masa takiego przetwornika jest bliska zeru. Producent podaje, że uzyskano niespotykane w innych słuchawkach szerokie pasmo przenoszenia.

Do wykonania HE-1000 stosowane są takie materiały jak drewno, metal i skóra. W pełni otwarta konstrukcja charakteryzuje się maksymalnie rozszerzonymi prześwitami w maskownicach wykonanych z polerowanego metalu. Wzornictwo rozwija rozwiązania znane z modelu HE-560. Zastosowano giętki w pełni regulowany pałąk i perforowany pasek z cielęcej skóry w kształcie łuku. Aby zapewnić komfort przy długotrwałym odsłuchu asymetryczne, perforowane nauszniki wykonano z najwyższej jakości hybrydowego materiału łączącego welur z naturalną skórą.

[zdjęcie słuchawek Hi-Fi MAN HE-1000]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl