Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

JAYS - douszne, dwudrożne słuchawki q-Jays (28.07.2015)

Horn Distribution wprowadza na polski rynek miniaturowe, audiofilskie słuchawki dokanałowe z wymiennymi kablami. Jest to model q-JAYS (druga generacja) szwedzkiej marki Jays. Cenę ustalono na 1.699 złotych.

Według informacji producenta są to najmniejsze słuchawki z wymiennym kablem. Standardowy kabel q-JAYS (bez pilota) ma długość 120cm i jest wzmocniony kevlarem. Kabel ten jest przykręcany do słuchawek przy pomocy specjalnego konektora SSMCX. Standardowy kabel można wymienić na dostępne oddzielnie, wymienialne kable z pilotem i mikrofonem przeznaczone dla urządzeń pod kontrolą systemów iOS, Windows lub Android. Kabel może być użytkowany na dwa sposoby, skierowany bezpośrednio w dół lub skierowany do góry i zawinięty za uchem.

Q-JAYS to słuchawki o konstrukcji dwudrożnej, zastosowano w nich dwa przetworniki armaturowe (balanced armature). Nowo opracowany filtr dzieli sygnał pomiędzy przetwornik odpowiedzialny za niskie częstotliwości oraz przetwornik dla średnich i wysokich częstotliwości. Przetworniki współpracują z dodatkowymi ustrojami akustycznymi. Bezpośrednio przed przetwornikami znajduje się filtr akustyczny eliminujący nadmierną sybliancję. Oprócz tego w obudowie znajduje się precyzyjnie nastrojony port dla poprawy pracy przetwornika niskotonowego.

Słuchawki mają obudowy formowane wtryskowo z nierdzewnej stali. Obudowy są polerowane, piaskowane i pokrywane metodą naparowania (physical vapour deposition). W ten sposób powstaje matowa, odporna na zarysowania powierzchnia.

Słuchawki q-JAYS posiadają wkręcane i łatwe do czyszczenia zewnętrzne filtry ochronne wykonane z aluminium z 55 precyzyjnie wyciętymi laserowo otworami na powierzchni o średnicy 2mm. Filtry te są wytrzymałe dzięki swojej strukturze zbliżonej do plastra miodu, oferują wydajną ochronę przed woskiem i innymi zanieczyszczeniami i są przy tym przeźroczyste akustycznie.

Ze słuchawkmi dostarczane jest etui, standardowy kabel, 5 par wkładek silikonowych oraz jedna para pianek Comply.

Dane techniczne słuchawk Jays q-JAYS:

[zdjęcie słuchawek Jays q-JAYS]
[zdjęcie słuchawek Jays q-JAYS - elementy składowe]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2017 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl