Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENON - amplitunery AVR-X4200W i AVR-X3200W (27.07.2015)

Denon przedstawił dwa nowe, sieciowe amplitunery kina domowego, modele AVR-X4200W i AVR-X3200W. Są one oparte na technologii ostatnio wprowadzonych do sprzedaży modeli serii X, posiadają wbudowany system odtwarzania dźwięku Dolby Atmos, są także przygotowane do odtwarzania dźwięku w formacie DTS:X, co będzie możliwe po darmowej aktualizacji oprogramowania, która zostanie wprowadzona jeszcze w tym roku. Wszystkie nowe amplitunery kina domowego Denon zostały wyposażone w najnowszą wersję HDMI, gwarantującą wsparcie 4K Ultra HD, HDR oraz HDCP 2.2. Nowe amplitunery będą w sprzedaży począwszy od sierpnia 2015 roku.

Dostępny w czarnym kolorze AVR-X3200W został wyposażony w siedmiokanałowy, dyskretny wzmacniacz o mocy 180 W na każdy kanał. Sekcja pre-out jest 7.2-kanałowa, a amplituner może obsługiwać dwie strefy multiroom. Do dyspozycji jest 8 wejść i 2 wyjścia HDMI. Dzięki wbudowanej bezprzewodowej łączności Bluetooth można tą drogą przesyłać strumieniowo sygnał audio. Na wyposażniu jest też Wi-Fi z podwójną anteną i możliwość połączenia się z domową siecią. Urządzenie zapewnia obsługę Apple AirPlay, dostęp do dysków sieciowych (NAS), odtwarzanie radia internetowego i możliwość korzystania ze Spotify Connect (zgodnie z lokalną dostępnością, wymagana subskrypcja). Ponadto urządzenie odtwarza pliki audio wysokiej rozdzielczości, takie jak: FLAC, AIFF oraz DSD. Do dypozycji jest wejście USB na przednim panelu. Technologia Audyssey MultEQ XT pozwala na personalizację odtwarzanej muzyki dzięki takim funkcjom jak Audyssey Dynamic Volume i Dynamic EQ.

AVR-X4200W będzie dostępny w kolorach czarnym i premium silver. Oprócz funkcjonalności oferowanych przez AVR-X3200W ten bardziej rozbudowany model daje też szerego dodatkowych funkcji. AVR-X4200W ma wzmacniacz z siedmioma kanałami o mocy po 200W każdy. Do dyspozycji jest 8 wejść i 3 wyjścia HDMI. Amplituner ma 9.2-kanałowe przetwarzanie. Sekcja pre-out jest 13.2-kanałowa i możliwa jest obsługa trzech stref multi-room. Wszystkie sygnały audio są obsługiwane przez technologię Denon D.D.S.C-HD (Dynamic Discrete Surround CircuitHigh Definition) oraz unikalny system AL24 Processing Plus oparty o przetworniki cyfrowo-analogowe 192kHz / 32bity. Amplituner ma też reduktor zniekształceń jitter. Dzięki Denon Link HD Connection transmisja z odtwarzacza Denon Blu-ray może mieć zminimalizowane zniekształcenia jitter. Na wyposażeniu jest wejście gramofonowe MM. Do obsługi bardziej rozbudowanych konfiguracji Dolby Atmos (5.1.4 lub 7.1.2) potrzebne jest zastosowanie dodatkowego dwukanałowego wzmacniacza. Dodatkowa płatna aktualizacja pozwala na obsługę Auro-3D, Auromatic. Urządzenie zostało wyposażone w najnowsze technologie ułatwiające instalację sprzętu, takie jak Audyssey MultEQ XT32 oraz LFC (Low Frequency Containment).

Obydwa amplitunery posiadają polskie menu ekranowe, a do obsługi wszystkich funkcji można wykorzystać aplikację Denon AVR Remote App (Android oraz iOS). Dostęny jest asystent instalacji pomagający w konfiguracji amplitunerów. Nowa linia X została wyposażona w technologię Denon Eco Mode dla obniżenie zużycia energii.

[zdjęcie amplitunera Denon AVR-X4200W]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl