Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONUS FABER - trójdrożne podłogowe kolumny Venere S (24.07.2015)

Venere S to nowe kolumny włoskiej firmy Sonus Faber. Jest to obecnie flagowy model serii Venere, a ozaczenie S w nazwie pochodzi od słowa Signature. Są to trójdrożne zestawy podłogowe, dostępne w trzech wersjach wykończenia (białe, czarne, struktura drewna), produkowane ręcznie we Włoszech.

Zestaw Venere S jest zaprojektowany od podstaw i ręcznie składany w Arcugnano we Włoszech. Model ten tworzy pomost pomiędzy rodzinami produktów Venere i Olympica.

Wzornictwo jest zunifikowane z serią Venere, co pozwala tworzyć utrzymane w jednolitej stylistyce systemy wielokanałowe. Kształt kolumn jest inspirowany kształtem liry, co zapewnia brak równoległych wewnętrznych powierzchni. Wokół każdego przetwornika znajduje się pierścień ze szczotkowanego aluminium. Szklana podstawa dostępna w innych modelach Venere została zastąpiona płytą z czarnego, szczotkowanego aluminium. Inaczej niż pozostałe kolumny serii Venere, model S ma port bass-reflex umieszony na dolnej ściance i skierowany w podłoże.

Wszystkie głośniki Venere S są produkowane zgodnie ze specyfikacją Sonus Faber. Na bazie doświadczeń zebranych przy serii Olympica, karkasy przetworników Venere S zostały stworzone specjalnie dla Sonus Faber z odlanego ciśnieniowo metalu z zastosowaniem konstrukcji Ultra Free Compression dla zminimalizowania zniekształceń akustycznych generowanych przez ruchome części przetworników.

Niskie tony odtwarzają trzy głośniki o rozmiarze 180mm. Konstrukcja kosza własnego projektu Sonus Faber ma zapewnić małą kompresję.

Przetwornik średniotonowy o rozmiarze 150mm posiada membranę Curv (formowana na gorąco plecionka polipropylenowa).

Głośnik wysokotonowy o rozmiarze 29mm ma miękką kopułkę z jedwabiu wyprodukowaną przez firmę Dr. Kurt Mueller, znanego specjalisty od tego typu podzespołów. Głośnik ten jest mechanicznie izolowany przez wstawienie sprężystego materiału tak, aby zmniejszyć wpływ wibracji generowanych przez pozostałe przetworniki.

Zwrotnica została całkowicie złożona we Włoszech, jak określa to informacja prasowa z komponentów najwyższej klasy. Konfiguracja zwrotnicy jest częściowo symetryczna i wykorzystuje konstrukcję progressive slope. Przetworniki niskotonowe pracują z cewkami filtrującymi typu Trilobyte Ultrafast.

Dane technicze Sonus Faber Venere S:

[zdjęcie zestawu głośnikowego Sonus Faber Venere S]
[zdjęcie zestawu głośnikowego Sonus Faber Venere S - zbliżenie]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl