Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ASTELL KERN - zaawansowany i kosztowny odtwarzacz AK380 (4.07.2015)

Na nasz rynek wszedł nowy, przenośny odtwarzacz Astell&Kern AK380. Jest on określany przez producenta jako sprzęt pro-audio, choć bez wątpienia może też zainteresować klientelę audiofilską. Cena tego urządzenia to 16.999 złotych.

AK380 ma korpus wykonany z aluminium samolotowego i wykończony w kolorze Meteoric Titan. Dotykowy ekran ma rozmiar 4 cali i rozdzielczość 480 x 800 pikseli. Zastosowano też nowy dla sprzętu Astell & Kern element sterujący - metalowy interfejs dotykowy o charakterystyce pojemnościowej. Metalowy przycisk Home jest czuły na nacisk i precyzyjnie reaguje na zmiany nacisku.

Wbudowana pamięć NAND ma pojemność 256GB, a slot microSD pozwala na rozszerzenie o dalsze 128GB.

Aby zapewnić jak najwyższy poziom jakości dźwięku zastosowano szereg specjalnych rozwiązań konstrukcyjnych i zaimplementowano obsługę plików o wysokich rozdzielczościach.

Wszystkie obwody w AK380, w tym konwerter cyfrowo-analogowy (dwa układy AKM AK4490 w konfiguracji dual DAC) są gotowe do przetwarzania 32-bitowego aby obsłużyć natywnie muzykę w jakości 32-bity. AK380 odtwarza bez konwersji dowolny plik muzyczny 24-bitów do 32-bitów 384 kHz, a także pliki DSD z podwójną częstotliwością 5.6MHz.

Astell & Kern wdrożył sterowany napięciem oscylator (VCXO) oraz wysoce precyzyjny zegar o referencyjnej wartości jittera 200 femto sekund. Dzięki wykorzystaniu zegara femto, AK380 jest w stanie stworzyć bardziej dokładną wartość częstotliwości i dokonywać drobnych korekt jittera.

Aby umożliwić precyzyjną regulację charakterystyki zaimplementowano parametryczny korektor (PEQ) korzystajacy z procesora DSP. Ten zabieg zmniejszył obciążenie głównego procesora, który we wcześniejszych urządzeniach realizował obliczenia dla korektora graficznego (GEQ). Pozwoliło to na bardziej szczegółowe i dokładne obliczenia za pośrednictwem dedykowanego DSP. Korektor ma 20 filtrów (od 30Hz do 18kHz) ustawianych z dokładnością 0,1dB oraz z regulowaną dobrocią. Korektor obsługuje sygnały PCM do 192kHz i 24 bitów, nie obsługuje DSD i wyższych rozdzielczości PCM.

Astell & Kern poszerzył funkcjonalność DLNA za pośrednictwem aplikacji AK Connect. Pliki źródłowe na komputerze PC lub NAS mogą być swobodnie przenoszone i przesyłane (strumieniowanie) bez konieczności włączania komputera i fizycznie podłączenia za pomocą kabla.

Funkcjonalność AK380 może zostać zwiększona po podłączeniu dodatkowych urządzeń przez złącze dokowania. Wzmacniacz AK380 AMP zwiększa wydajność oraz moc urządzenia i pozwala na podłączenie większej gamy profesjonalnych słuchawek o wysokiej impedancji. Stacja dokująca AK380 Cradle oprócz transmisji danych USB i możliwości ładowania oferuje symetryczne wyjście typu XLR. Możliwe jest też podłączenia napędu CD-ROM AK380 CD-Ripper w celu zgrywania/ripowania płyt audio CD bezpośrednio do AK380.

AK380 ma wejście USB Micro-B do ładowania i transmisji danych z PC i Mac, działa ono w trybie połączenia MTP (urządzenie mediów). Na wyposażeniu jest też Wi-Fi -802.11 b/g/n (2.4GHz) i Bluetooth -V4.0 (A2DP, AVRCP).

Do dyspozycji jest wyjście słuchawkowe (3.5mm), wyjście optyczne (3,5mm) oraz wyjście symetryczne (2.5mm, tylko wtyki 4-stykowe). Napięcie wyjściowe (bez obciążenia) to 2.2Vrms (niesymetryczne) lub 2.3Vrms (symetryczne).

Dane techniczne odtwarzacza AK380:

[zdjęcie odtwarzacza Astell&Kern AK380]
[zdjęcie odtwarzacza Astell&Kern AK380 ze wzmacniaczem]
[zdjęcie odtwarzacza Astell&Kern AK380 ze stacją dokujacą i napędem CD]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl