Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENON - dwa amplitunery sieciowe z Dolby Atmos (25.06.2015)

W lipcu 2015 do sprzedaży mają wejść amplitunery sieciowe Denon AVR-X2200W oraz AVR-X1200W. Są to urządzenia 7.2 kanałowe, z obsługą Dolby Atmos i DTS:X. Będzie to możliwe po darmowej aktualizacji oprogramowania, która zostanie wprowadzona jeszcze w tym roku. Nowe amplitunery zostały wyposażone w najnowszą wersję HDMI, gwarantującą wsparcie 4K Ultra HD, HDR oraz HDCP 2.2.

Dostępny w czarnym kolorze AVR-X1200W ma wzmacniacz o dykretnej konstrukcji i mocy po po 145W na kanał. Dzięki technologii Dolby Atmos możliwe jest uzyskanie konfiguracji głośników odtwarzających dźwięk 5.1.2. Zdolność do współpracy z systemami DTS:X i DTS Neural:X, pozwala wytworzyć - niezależnie od liczby podłączonych głośników - przestrzenny dźwięk wokół słuchacza. Wyposażenie obejmuje też Audyssey MultEQ XT, Audyssey Dynamic Volume i Dynamic EQ.

AVR-X1200W posiada wbudowany odbiornik Bluetooth, dzięki czemu istnieje możliwość strumieniowania muzyki ze smartfona. Dzięki technologii Wi-Fi można uzyskać bezprzewodowy dostęp do Internetu. Po podłączeniu amplituner oferuje dostęp do Apple AirPlay, zgodność z DLNA, odczyt z pamięci sieciowej (NAS), dostęp do radia internetowego, a także do Spotify Connect (wymagana subskrypcja). Na przednim panelu jest gniazdo USB. Urządzenie obsługuje pliki audio o wysokiej rozdzielczości, takie jak: FLAC, AIFF oraz DSD. W celu zapewnienia pełnej kontroli nad licznymi funkcjami amplitunera zaprezentowana zostanie aplikacja Denon AVR Remote App, przeznaczona dla urządzeń z systemem iOS oraz Android.

Denon AVR-X1200W posiada łącznie sześć złączy HDMI - z czego jedno na przednim panelu. Amplituner współpracuje również z technologią 4K Ultra HD, oferując próbkowanie kolorów 4:4:4, HDR i wsparcie dla BT.2020. Urządzenie oferuje również pełną kompatybilność 3D we wszystkich złączach HDMI.

Model AVR-X2200W ma nieco lepsze parametry i możliwości od swojego krewniaka. Amplituner ten posiada dyskretny wzmacniacz o mocy 150W na jeden kanał. Jak podaje producent zastosowano wysokiej jakości części do audio dla poprawy jakości dźwięku. Na wyposażeniu jest 8 wejść i 2 wyjścia HDMI. Poza tym AVR-X2200W pozwala na konwersję źródła obrazu ze standardowej oraz wysokiej rozdzielczości - zarówno w przypadku analogowego jak i cyfrowego sygnału - do 4K Ultra HD. Urządzenie ma też certyfikat ISF.

[zdjęcie amplitunera Denon AVR-X1200W]
[zdjęcie amplitunera Denon AVR-X1200 - tylna ścianka]
[zdjęcie amplitunera Denon AVR-X2200W]
[zdjęcie amplitunera Denon AVR-X2200W - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl