Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ADVANCE ACOUSTIC - wzmacniacz zintegrowany Advance Paris X-i1000 (24.06.2015)

Kolejny model z grupy flagowych urządzeń Advance Paris francuskiej firmy Advance Acoustic to wzmacniacz zintegrowany Advance Paris X-i1000 (przewidywana cena 11.900 złotych). Jest to najpotężniejszy i najbardziej zaawansowany wzmacniacz zintegrowany w 20-letniej historii Advance Acoustic.

Konstrukcję oparto na klasycznej topologii z tranzystorowymi końcówkami mocy i toroidalnym transformatorem. Wewnątrz masywnej obudowy znajduje się pięć odseparowanych segmentów, w których umieszczono poszczególne sekcje wzmacniacza. Dwie największe komory po bokach zajmują końcówki mocy połączone ze dużymi radiatorami. W pozostałych trzech środkowych częściach znalazły się: sekcja przedwzmacniacza, przetwornik cyfrowo-analogowy i zasilanie z umieszczonym w pionie transformatorem. Taka konstrukcja minimalizuje wzajemne zakłócenia między obwodami urządzenia.

Tak jak w innych wzmacniaczach zastosowano układ High Bias przetwarzający sygnał porównywalnie do klasy A. W tym trybie do dyspozycji jest pierwsze 45W. Powyżej tego poziomu wzmacniacz automatycznie przechodzi w tryb pracy AB.

W sekcji cyfrowej zastosownao przetwornik cyfrowo-analogowy Burr Brown PCM1796 (24-bity, 192kHz) oraz przetwornik USB-B USB3318 - XMOS 24-bity 192kHz.

Wzmacniacz ma komplet wejść analogowych RCA włącznie z gramofonowym, wejścia XLR, oraz zestaw wejść cyfrowych - 2 optyczne, 2 koncentryczne, AES/EBU i USB. Są też osobne wejścia końcówek mocy i wyjścia przedwzmacniacza, a także podwójne terminale do podłączenia głośników.

Panel frontowy wykonano z czarnego akrylu. Wychyłowe wskaźniki są podświetlone na niebiesko, a poniżej wskaźników umieszczono dwa niewielkie wyświetlacze pokazujące wszystkie informacje - wybór źródła, ustawienia parametrów pracy i poziom głośności. Sterowanie funkcjami odbywa się za pomocą jednego, centralnego pokrętła / joysticka.

Dane techniczne Advance Paris X-i1000:

[zdjęcie wzmacniacza Advance Acoustic Paris X-i1000]
[zdjęcie wzmacniacza Advance Acoustic Paris X-i1000 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl