Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

WILSON BENESCH - podłogowe zestawy A.C.T One Evolution (15.06.2015)

Brytyjska firma Wilson Benesch poinformowała o swoich nowych zestawach głośnikowych z rodziny Geometry Series. Nowy model A.C.T. One Evolution wejdzie do sprzedaży w sierpniu 2015.

A.C.T. One Evolution to podłogowy zestaw, akustycznie 4-drożny, elektrycznie 2.5-drożny. Wszystkie elementy głośników i obudów A.C.T. One Evolution zostały zaprojektowane w firmie Wilson Benesch przy pomocy najwyższej klasy oprogramowania CAD/CAM Dassault. Pozwala to precyzyjnie kontrolować i optymalizować konstrukcję. Wykorzystano też rozwiązania dotyczące głośników i obudowy zaczerpnięte z flagowego modelu Cardinal.

Obudowa A.C.T. One Evolution łączy precyzyjnie obrobione elementy metalowe i kompozyty z włókna węglowego. Zastosowanie kompozytowej struktury z włókna węglowego (A.C.T. Monocoque) o zoptymalizowanej geometrii pozwala zrezygnować z wręgowania i zarazem uzyskać zarówno wysoką sztywność jak i tłumienie rezonansów.

W każdym zestawie pracują trzy głośniki Wilson Benesch Tactic II (z magnesami neodymowymi) oraz wysokotonówka Wilson Benesch Hybrid Dome Technology Semisphere Tweeter. W paśmie średniotonowym wykorzystano rozwiązanie zaczerpnięte z zestawów Cardinal. 7-calowy głośnik obsługujący wyższy zakres średnich tonów pracuje wraz z głośnikiem wysokotonowym w obudowie o zoptymalizowanej objętości, co pozwala na wykorzystanie filtrowania akustycznego. Bezpośrednio poniżej głośnika wysokotonowego - w głównej obudowie - pracuje 7-calowy głośnik do obsługi niższych średnich tonów. Zespół dwóch głośników średniotonowych oraz wysokotonowgo producent określa mianem Troika System. W porównaniu z typowymi rozwiązaniami, konstrukcja zastosowana przez firmę Wilson Benesch pozwala uprościć filtrację elektryczną.

Głośnik wysokotonowy Hybrid Dome Technology Semisphere Tweeter wykorzystuje hybrydową membranę z włóknem węglowym i jedwabiem. 7-calowy głośnik basowy ma napęd o zoptymalizowanym strumeniu magnetycznym, opracowany wspólnie z uniwesytetem z Sheffield. Membrana jest wykonana z materiału Isotactic Polypropylene. Głośnik basowy pracuje z komorą o objętości 26 litrów.

Dane techniczne kolumn Wilson Benesch A.C.T. One Evolution

[zdjęcie Wilson Benesch A.C.T. One Evolution]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl