Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

NAGRA - tranzystorowy wzmacniacz mocy Classic Amp (14.05.2015)

Firma Nagra wprowadziła do produkcji nowy wzmacniacz mocy o nazwie Classic Amp. Pierwsze egzemplarz już zostały wyekspediowane do dystrybucji.

Classic Amp w dużym zakresie pracuje w klasie A i tylko dla większych mocy przechodzi w klasę AB. W każdym stopniu wyjściowym pracuje tandem tranzystorów MOSFET. Zwykle równoważne stopnie wyjściowe wykorzystują kilka par tranzystorów, co jest trudne do precyzyjnej realizacji. Dlatego producent podkreśla, że prostota układu Classic Amp jest jednym z głównych czynników zapewniających dobrą jakość brzmienia. Wzmacniacz jest stabilny niezależnie od obciążenia. Szczególną uwagę poświęcono układom zasilania. Przewymiarowany transformator i mostek diodowy są umieszczone za aktywnym stopniem PFC . Zespół kondensatorów filtrujących ma łączną pojemność 300.000 uF. Zasilacz zapewnia sprawny przekaz energii i natychmiastową reakcję na najszybsze transjenty.

Wzmacniacz jest wyposażony w tradycyjny wskaźnik Nagra Modulometer. Wskaźnik pokazuje moc na wyjściu każdego kanału. Dioda LED sygnalizuje nasycenie, nadmierną temperaturę i bądź wyciszenie. Wzmacniacz ma wejścia symetryczne i niesymetryczne. Do wyboru są dwie czułości wejś. Classic Amp może być używany w trybie zmostkowanym, a także w trybie bi-amp. Wyposażenie uzupełniają wejście i wyjście wyzwalacza.

Dane techniczne wzmacniacza Nagra Classic Amp:

[zdjęcie wzmacniacza Nagra Classic Amp]
[zdjęcie wzmacniacza Nagra Classic Amp - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl