Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

LUXMAN - wzmacniacze serii 700 i odtwarzacz D-06u (13.05.2015)

Do oferty dystrybucyjnej na polski rynek weszły kolejne urządzenia Luxmana: przedwzmacniacz C-700u, wzmacniacz mocy M-700u oraz odtwarzacz CD/SACD D-06u.

C-700u (cena 37.500 zł) to przedwzmacniacz do obsługi źródeł liniowych. Zastosowano firmowy układ ODNF 4.0, co minimalizuje zniekształcenia i poprawia ogólną jakość dźwięku. Tak jak we flagowym modelu C-900u zastosowano regulację poziomu głośności LECUA 1000 z dużą dokładnością regulacji (88 kroków). Do dyspozycji jest pięć wejść liniowych RCA oraz dwa wejścia symetryczne XLR, pętla nagrywania i monitora oraz wejście dla zewnętrznego przedwzmacniacza. Na wyjściu są dwie pary gniazd: RCA i XLR oraz gniazda do podpięcia wspólnego sterowania z końcówką mocy np. M-700u lub M-900u. Na wyposażeniu jest regulacja barwy i balansu, a także możliwość pominięcia tych układów. Na pilocie dostępne są funkcje zmiany jasności oraz powiększenie wyświetlanej informacji, zmiany fazy dla sygnału symetrycznego, kontur i wyciszenie.

Dane techniczne C-700u:

Wzmacniacz mocy M-700u (cena 37.500 zł) to najnowsze urządzenie Luxmana. Do jego budowy zastosowano takie same rozwiązania techniczne jak we flagowym modelu M-900u. Wewnątrz 700-ki znajdują się najnowsze obwody ODNF (Only Distortion Negative Feedback) w wersji 4.0. W każdym kanale pracują cztery pary tranzystorów w układzie Darlingtona. Do mocy 6W wzmacniacz pracuje w czystej klasie A, po przekroczeniu tego poziomu przechodzi do pracy w klasie AB. M-700u może być zmostkowany i pracować jako monoblok (przełącznik BLT). Do dyspozycji są zarówno wejścia RCA jak i XLR. Analogowe, wychyłowe wskaźniki mocy można wykorzystać na trzy sposoby: włączone z podświetleniem, włączone bez podświetlenia oraz wyłączone bez podświetlenia.

Dane techniczne M-700u:

D-06u (cena 37.500 zł) to następca modelu D-06. Jest to odtwarzacz CD/SACD (dwukanałowy), dodatkowo wyposażony w wejście USB do podłączenia komputerów z systememi Windows lub Mac PC, a także cyfrowe wejścia SPDIF (koncentryczne, optyczne). Zastosowano firmowy mechanizm odczutu płyt o nazwie LxDTM (Luxman Disk Transport Mechanism). Urządzenie wykorzystuje przetworniki C/A PCM1792A (Dual Mono) firmy Texas Instruments o teoretycznej wartości dynamiki na poziomie 132 dB. 32-bitowy procesor TAS3152 - także z Texas Instruments - przeskalowuje sygnał PCM do 384kHz. Płytki analogowych obwodów drukowanych wykonano z włókien szklanych z domieszką teflonu, na których znajdują się miedziane ścieżki pokryte warstwą złota.

Odtwarzacz ma wyjścia analogowe w postaci symetrycznej (XLR) oraz niesymetrycznej (RCA). Do dyspozycji są też wyjścia cyfrowe - optyczne i koncentryczne.

Wejścia optyczne i koncentryczne obsługują sygnały PCM o częstotliwościach próbkowania 32 kHz, 44.1 kHz, 48 kHz, 88.2 kHz 96 kHz, 176.4 kHz, 192 kHz. Natomiast przez wejście USB można podać zarówno sygnał PCM (32 kHz, 44.1 kHz, 48 kHz, 88.2 kHz, 96 kHz, 176.4 kHz, 192 kHz, 352.8 kHz 384 kHz, rozdzielczość 16, 24, 32 bity) jak i sygnał DSD (2.8224 MHz, 5.6448 MHz).

Z odtwarzaczem dostarczany jest aluminiowy pilot. Na płycie czołowej znajduje się bursztynowy wyświetlacz z możliwością powiększenia numeru aktualnie odtwarzanego utworu (ZOOM) a także jego ściemnienia lub całkowitego wyłączenia (DIMMER).

Dane techniczne D-06u:

[zdjęcie przedwzmacniacza Luxman C-700u]
[zdjęcie przedwzmacniacza Luxman C-700u - tylna ścianka]
[zdjęcie wzmacniacza Luxman M-700u]
[zdjęcie wzmacniacza Luxman M-700u - tylna ścianka]
[zdjęcie odtwarzacza Luxman D-06u]
[zdjęcie odtwarzacza Luxman D-06u - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl