Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DIAPASON - flagowe kolumny Dynamis (12.05.2015)

Włoska firma Diapason wprowadziłą na rynek nowe zestawy głośnikowe o nazwie Dynamis. Jest to szczytowe osiągnięcie firmy, a prace nad tą konstrukcją trwały sześć lat. Polską dystrybucją Diapason zajmuje się Audio-Connect Distribution, a cena Dynamis wynosi 172.000 złotch za parę.

Uwagę zwraca obudowa Dynamis złożona z 14 powierzchni. Wszystkie one zostały pieczołowicie skalkulowane aby dostroić zestaw głośnikowy podobnie jak to się robi z instrumentami muzycznymi. Tworzenie obudowy poprzez złożenie wielu powierzchni jest od dawna stosowane przez firmę Diapason, najbardziej znanym przykładem jest produkowany od 25 lat model Adamantes.

Dynamis to zestaw z obudową typu bass-reflex. Tunel BR skierowany jest ukośnie ku dołowi. Głośnik basowy o rozmiarze 30cm ma aluminiową membraną i nakładkę przeciwpyłową z włókna szklanego. Średniotonowy, 18-centymetrowy głośnik ma papierową membranę powlekaną Nextelem. Wysokie tony otwarza 29-milimetrowa jedwabna kopułka.

Kolumny są oferowane w kilku rodzajach wykończenia: metallic bronze, glossy white, dark grey, china red, metallic silver. Możliwe jest też wykonanie w innym kolorze na zamówienie.

Dane techniczne kolumn Diapason Dynamis:

[zdjęcie zestawów głośnikowych Diapason Dynamis]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Diapason Dynamis - widok od tyłu]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2017 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl