Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PRO AUDIO BONO - platforma antywibracyjna PAB SE 5 (11.05.2015)

Po stopkach PAB ceramic 5 firma Pro Audio Bono na swoje pięciolecie wprowadziła też do sprzedaży nową platformę antywibracyjną PAB SE 5.

PAB SE 5 jest nowej generacji platformą z wiszącą półką. Od innych platform PAB różni się zasadniczo tym, że mechanizmy zawieszenia i poziomowania półki nośnej są w niej umieszczone w bocznych panelach, bezpośrednio w sklejce. W tym celu w tych panelach zostały wyżłobione na frezarce CNC skomplikowane zagłębienia i otwory, prawie niewidoczne po założeniu półki. Ponadto w platformie tej krążki linowe są zamontowane na łożyskach ceramicznych, a klucze gitarowe - używane tradycyjnie w platformach Pro Audio Bono do ustawiania wysokości i poziomu półki - są założone tak, by linki nośne nawijały się na nie bezpośrednio (w tradycyjnych platformach PAB, opartych na tulejach metalowych, linka nośna, wychodząc z tulei, zagina się pod kątem prostym, co skutkuje niekiedy jej przetarciem i urwaniem się).

W spodzie PAB SE 5 zamontowano gniazda na bolce M8. Dzięki temu tę platformę można postawić na dowolnych nóżkach z oferty Pro Audio Bono. Producent zaleca jej ustawianie na stopkach łożyskowych PAB, a zwłaszcza na PAB ceramic 5.

Półka nośna ma dużą masę równą prawie 8 kg, a cała platform 17 kg. Półka PAB SE 5 ma wymiary 500 x 440 x 77 mm, a cała platforma 600 x 450 x 170 mm (bez nóżek jej wysokość wynosi 120 mm). Platforma PAB SE 5 na stopkach z litego mosiądzu kosztuje 4.600 zł.

[zdjęcie platofrmy PAB SE 5]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl