Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

WILSON BENESCH - R1, kompozytowa szafka na sprzęt hi-fi (8.05.2015)

Firma Wilson Benesch przedstawiła swój najnowych produkt, szafkę na sprzęt hi-fi oznaczoną symbolem R1. Jak pisze producent, R1 od nowa bada rolę szafki na sprzęt hi-fi. Oficjalna inaugracja R1 będzie miała miejsce na wystawie w Monachium. Ceny jeszcze nie są podane.

R1 to modułowa, wykonana z kompozytów, zoptymalizowana szafka przeznaczona zarówno dla sprzętu analogowego jak i cyfrowego. Jak podaje w swoim opisie producent, kluczem do sukcesu jest zrozumienie i sterowanie przepływem energii. Do badania tego zjawiska wykorzystano laserowy sprzęt wibrometryczny.

Poszczególne moduły (czyli poszczególne piętra szafki) będą dostarczane w postaci złożonej. Szafki można składać z modułu bazowego i stojących na nim modułów standardowych. Maksymalna przewidziana ilość modułów wynosi cztery. Moduły bazowe można wykorzystać bez dodatkowych modułów jako podstawy dla dużych wzmacniaczy mocy.

Pionowe, czarne boki są wykonane samodzielnie w firmie Wilson Benesch z wysoką precyzją (tolerancja do 0,02mm) z polimeru o nazwie polioksymetylen (polyoxtmethylene - POM). Jest to twardy materiał stosowany do wyrobu elementów konstrukcyjnych czy elementów mechanizmów. Twardość POM jest porówywalana z aluminium, ale materiał ten ma duże tłumienie wewnętrzne.

Poziome elementy łączące konstrukcję nazwywane Carbon Fibre Isobar to system złożony z widocznej na zewnatrz rury z włókien węglowych oraz znajdującego się wewnątrz tej rury 14-milimetrowego stalowego pręta. Pręty wraz z mocowanymi do nich zakończeniami ściskają Isobar z siłą blisko 14 ton tworząc silnie napiętą strukturę.

Nazwą Kinematic Location określono łączenia modułów. Zastosowano cztery punkty styku o wysokim ciśnieniu. Połączenie składa się ze stalowej, chromowanej kuli o masie 0,5kg oraz współpracującego gniazda. Powstaje w ten sposób linia styku na obwodzie i eliminowana jest swoboda ruchu we wszystkich kierunkach. Tego samego typu rozwiązanie konstrukcyjne zastosowano też w regulowanych stopach zaczerpniętych z flagowych zestawów głośnikowych Wilson Benesch, modelu Cardinal.

[zdjęcie szafki Wilson Benesch R1]
[zdjęcie szafki Wilson Benesch R1 - zbliżenie]
[zdjęcie szafki Wilson Benesch R1 - widok z boku]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl