Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MUSICAL FIDELITY - przetwornik cyfrowo-analogowy MX-DAC (7.05.2015)

Na polski rynek wszedł przetwornik cyfrowo-analogowy Musical Fidelity o symbolu MX-DAC. Cena urządzenia wynosi 3.795 złotych. Przetwornik ten jest zapowiedzią nowej serii MX - następców linii M1, której produkcja została zakończona ponad rok temu.

MX-DAC jest urządzeniem w pełni symetrycznym. Parametry techniczne są bardzo wyśrubowane (separacja kanałów 110dB, PCM THD <0,002%, PCM THD <0,003%). Jak podaje producent w swoich materiałach przetwarzanie sygnałów dla wszystkich wejść odbywa się w dziedzinie DSD.

Firma Musical Fidelity do tej pory wstrzymywała się z implementacją obsługi DSD w swoich konwerterach, ale MX-DAC ma już taką możliwość. Na wyposażeniu są dwa wejścia optyczne (PCM do 24/96), dwa wejścia koncentryczne (PCM do 24/192) oraz asynchroniczne wejście USB (PCM do 24/192, DSD64 i DSD128). MX-DAC wykorzystuje konwerter częstoliwości próbkowania SRC4392, który dokonuje upsamplingu do 192kHz. Zastosowano konwerter CA PCM1795 (32 bity / 192kHz, typu Multi-bit Sigma-Delta).

MX-DAC ma zarówno niesymetryczne wyjścia RCA (poziom 2V) jak i wyjście symetryczne XLR (poziom 4V).

Wyposażenie uzupełnia możliwość wyboru rodzaju filtru. Dostępne są dwa warianty, jeden o łagodniejszym, drugi o stromszym nachyleniu.

W zestawie dostarczany jest zewnętrzny zasilacz oraz płyta ze sterownikami dla systemu Windows (XP, Vista, 7, 8). Dla systemu Mac OS sterowniki nie są potrzebne. Także Linux począwszy od wersji kernela 2.6.35 obsługuje USB Audio Class 2.

Całość zamknięto w obudowie wykonanej z aluminium. Wymiary MX-DAC to (SWG) 220 x 53 x 215mm, a masa jest równa 1.9kg.

[zdjęcie przetwornika Musical Fidelity MX-DAC]
[zdjęcie przetwornika Musical Fidelity MX-DAC - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl