Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

HARMONIX - najdroższy kabel sieciowy X-DC Studio Master Million Maestro (5.05.2015)

W Polsce pojawił się kabel sieciowy Harmonix X-DC Studio Master "Million" Maestro, który jest prawdopodobnie najdroższym tego typu produktem dostępnym obecnie na naszym rynku. Cena wersji 1,5 metrowej to 35.900 zł, a wersji 2-metrowej 41.900 zł.

X-DC Studio Master "Million" Maestro wykonany został z plecionki miedzi PCOCC, kierunkowej. Beztlenowa, monokrystaliczna miedź Pure Copper by Ohno Continous Casting jest wytwarzana w procesie opracowanym przez profesora Ohno. Drut jest wyciągany z roztopionego metalu i powoli schładzany. Miedź tego typu ma bardzo wysoką czystość i przewodność. Tak przygotowane przewody trafiają do firmy Combak, gdzie są ręcznie skręcane i nakładany jest na nie dielektryk. Izolatory zostały dobrane poprzed długotrwałe eksperymenty. Ręczna obróbka stosowana w produkcji ma zapobiec powstawaniu naprężeń charakterystycznych dla mechanicznego skręcania. Wykonanie jednego kabla zajmuje wyszkolonemu technikowi ponad 80 godzin pracy.

W kablu tym stosowane są wtyczki sieciowe WattGate 330i-RH lub 390i-RH Rhodium. Wtyczka IEC to 350i-RH Rhodium.

X-DC Studio Master "Million" Maestro został opracowany przez Kazuo Kiuchi na dwudziestolecie firmy. W hi-endowym niemieckim magazynie Image HiFi ukazała się recenzja tego kabla (link do recenzji).

[zdjęcie kabla sieciowego Harmonix X-DC Studio Master Million Maestro]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl