Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MUSICAL FIDELITY - odtwarzacz CD M6scd oraz wzmacniacz M6si (29.04.2015)

Do sprzedaży w Polsce weszły dwa urządzenia marki Musical Fidelity serii M6s, czyli następców serii M6. Producent zachował obudowy modeli z poprzedniej serii M6, ale wewnątrz wprowadzono liczne zmiany konstrukcyjne. Nowe modele to wzmacnaicz M6si (cena 13.995 złotych) oraz odtwarzacz CD M6scd (cena 13.995 złotych).

M6si ma wewnątrz dwie osobne końcówki mocy oraz oddzielny przewzmacniacz z własnym stabilizowanym zasilaniem. W stosunku do poprzednika poprawie ulagły parametry techniczne jak moc, zniekształcenia, czy poziom szumów. Zastosowano firmowe rozwiązania z montażem SMD. Do dyspozycji są cztery wejścia liniowe RCA, jedno wejście liniowe XLR oraz wejście gramofonowe obsługujące zarówno wkładki MM jak i MC. Oprócz tego jest też wejście USB typ B (24/96) do współpracy z komputerem. Oprócz wyjść głośnikowych jest też wyjście Pre Out i wyjście Line Out. Wyposażenie uzupełniają wejście i wyjście wyzwalacza. Moc M6si wynosi 2*220W/8Ω. Wymiary wzmacniacza to (SWG) 440 x 125 x 400 mm a jego masa jest równa 16.6 kg.

Odtwarzacz M6scd różni się od swojego poprzednika między innymi zastosowaniem nowego przetwornika CA oraz nową sekcją zasilającą. Zastosowano podwójne przetworniki Burr-Brown PCM1795 (układ delta-sigma, rozdzielczość 32 bity). Sygnał jest upsamplowany do 192kHz. Natomiast nie zmieniono napędu, który dobrze sprawdził się w poprzednim modelu. M6scd ma dwa wyjścia analogowe (RCA, XLR) oraz dwy wyjścia cyfrowe SPDIF (koncentryczne RCA, optyczne Toslink). Odtwarzacz może też spełnić rolę konwertera CA i ma kilka wejść cyfrowych. Do dyspozycji są dwa wejścia koncentryczne RCA, dwa wejścia optyczne Toslink oraz wejście USB typ B. Wymiary odtwarzacza to (SWG) 440 x 125 x 385 mm a jego masa jest równa 11.2 kg.

[zdjęcie wzmacniacza Musical Fidelity M6si]
[zdjęcie wzmacniacza Musical Fidelity M6si - tylna ścianka]
[zdjęcie Musical Fidelity M6scd]
[zdjęcie Musical Fidelity M6scd - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl