Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

B&W - nowe zestawy głośnikowe (09.02.2001)

Brytyjska firma B&W wprowadziła do swej oferty nowe zestawy głośnikowe. DM 303 to dwudrożna konstrukcja do ustawienia na podstawkach. Głośnik wysoktonowy z metalową kopułką ma też zwęzającą się tubą z tylnej strony membrany. Rozwiązanie to zapożyczono z droższych kolumn serii Nautilus. Membrana 16-centymetrowego głośnika niskośredniotonowego wykonana jest z włókna szklanego. Tunel bass-reflexu ma wylot typu Flowport.

Druga nowość w serii 300 to głośnik centralny LCR 3. Zastosowano w nim te same technologie co w DM 303: wylot Flowport, głośnik wysokotnowy ze zwęzającą się tubką oraz włókno szklane jako tworzywo membran dwóch 11-centymetrowych głośników niskośredniotonowych. LCR 3 ma też ekranowanie magnetyczne.

Inne nowość to seria CM. Składają się na nią trzy modele kolumn: jeden podstawkowy (CM 2), jeden podłogowy (CM 4) i głośnik centralny (CM C). Wszystkie te zestawy mają głośnik wysokotonowy "Nautilus" ze zwężającą się tubką z tylnej strony membrany, a także tunel bass-reflex typu Flowport. Głośniki niskośredniotonowe we wszystkich trzech modelach mają membrany kevlarowe. Tylko w podłogowym, dwu i pół rożnym modelu CM 4 głośnik basowy ma membranę aluminiową.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2017 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl