Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

LUXMAN - gramofon PD-171A (20.04.2015)

Po ubiegłorocznym debiucie także w Polsce można już kupić gramofon Luxman PD-171A. Jest to następca wprowadzonego w 2011 roku modelu PD-171. W porównaniu z poprzednikiem wprowadzono kilka istotnych udoskonaleń. Cena gramofonu wynosi 28.500 złotych.

PD-171A ma napęd paskowy i synchroniczny silnik prądu zmiennego. To właśnie nowy, cichszy i dokładniejszy silnik jest największą zmianą w stosunku do PD-171. Talerz o średnicy 30cm i masie 5kg wykonano z aluminium. Sztywna 16-milimetrowa oś ma łożysko kulkowe. W łożysku zastosowano odporny na zużycie materiał PEEK (polyether ketone).

Ramię jest montowane na nowo opracowanej płycie o grubości 20mm. Możliwa jest wymiana ramienia. Poprawiono też antywibracyjne właściwości samej podstawy gramofonu. Transformator i silnik są zamocowane na zawieszeniu. Precyzyjny generator o konstrukcji podobnej do wzmacniacza mocy korzysta z dokładnego sygnału zegara.

Prędkość obrotową można regulować w zakresie 5% (osobno dla każdego ustawienia obrotów). Stroboskop można zobaczyć przez okienko przy pomocy wbudowanego lustra.

Na wyposażeniu jest odłączane oświetlenie igły.

Dane techniczne gramofonu Luxman PD-171A:

[zdjęcie gramofonu Luxman PD-171A]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2017 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl