Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MUSICAL FIDELITY - odtwarzacz CD M3scd i wzmacniacz M3si (16.04.2015)

Do sprzedaży na polskim rynku wchodzą dwa urządzenia Musical Fidelity serii M3s. Modele te są następcami serii M3. Producent zachował obudowy z poprzedniej wersji, ale wewnątrz wprowadzono istotne zmiany konstrukcyjne.

Wzmacniacz M3si (cena 6.495zł) ma zestaw wejść analogowych o poziomie liniowym, wejście gramofonowe MM oraz wejście asynchroniczne USB 24/96 do połączenia z komputerem. Producent zastosował swoją autorską technologię montażu SMD - znaną ze wzmacniacza Titan - opracowaną pod kątem maksymalizacji jakości dźwięku, która pozwala na optymalizację prowadzenia ścieżek oraz na zainstalowanie większej pojemności w zasilaczu. W zasilaniu stopni mocy pracują pod dwa duże kondensatory na każdy kanał. Przedwzmacniacz w M3si posiada oddzielną sekcję zasilania i pracuje w klasie A. Za regulację głośności odpowiada scalona drabinka rezystorowa Burr-Brown. W stosunku do poprzedniego modelu M3si ma większą moc równą 85W/8Ω oraz stosunek sygnału do szumu poprawiony o ponad 3dB. Wyposażnie uzupełnia wejście i wyjście wyzwalacza.

Odtwarzacz CD M3scd (cena 6.495zł) oprócz odtwarzania płyt może też pracować jako przetwornik CA. Zastosowano nowy nowy, szufladowy mechanizm ładowania płyty z firmy Stream Unlimited. Konwersję cyfrowo-analogową wykonuje DAC Burr-Brown PCM1796 24/192 w układzie Delta-Sigma (8 krotny oversampling, upsampling do 24 bitów, tryb dual differential). Odtwarzacz ma wejścia i wyjścia cyfrowe optyczne i koncentryczne (RCA). Oprócz tego jest też asynchroniczne wejście USB 24/96 do współpracy z komputerem. M3scd ma bardzo dobre parametry mierzalne: stosunek sygnał/szum 117dB, THD poniżej 0.003%, separacja kanałów na poziomie 105dB. Jednym z elementów odpowiadających za te wyniki jest układ zasilania z filtrami ferrytowymi oraz pięcioami odseparowanymi jednostkami zasilającymi. Wyposażnie uzupełnia wejście i wyjście wyzwalacza.

[zdjęcie wzmacniacza Musical Fidelity M3si]
[zdjęcie wzmacniacza Musical Fidelity M3si - tylna ścianka]
[zdjęcie odtwarzacza Musical Fidelity M3scd]
[zdjęcie odtwarzacza Musical Fidelity M3scd - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl