Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

YPSILON - Audio System dystrybutorem greckiej marki (13.04.2015)

Audio System został dystrybutorem greckiej marki Ypsilon. Firma Ypsilon Electronics została założona w 1995 roku przez dwóch inżynierów dźwięku o dużym doświadczeniu z odtwarzaniem muzyki na żywo.

Własne eksperymenty z różnymi technologiami i komponentami doprowadziły do wniosku, że kluczowe znaczenie ma zastosowanie wysokiej jakosci transformatorów jako elementów sprzęgających. Ypsilon buduje własne transformatory dopasowane do konkretnych potrzeb danego projektu. W urządzeniach marki Ypsilon stosuje się możliwie najprostsze konstrukcje przy zastosowaniu najwyższej jakości komponentów. Ponadto konstruktorzy Ypsilon żywią przekonanie, że wzmacniacze single-ended w klasie A oferują najlepsze brzmienie.

Wzmacniacze mają budowę hybrydową lub całkowicie lampową, co dotyczy również końcówek mocy. Aktywnych stopni wzmocnienia jest we wzmacniaczach niewiele. Dzięki zastosowaniu transformatorów sprzęgających pomiędzy stopniami wzmocnienia podział fazy jest perfekcyjny, a impedancja układu sterującego utrzymuje się na niskim poziomie. Nie ma konieczności stosowania dodatkowego pośredniego stopnia wzmocnienia. Za regulację głośności we wzmacniaczu zintegrowanym oraz przedwzmacniaczu odpowiedzialny jest innowacyjny transformatorowy tłumik. Uzwojenia transformatorów nawinięte są srebrnym drutem, ten sam rodzaj materiału stosuje się w całej ścieżce sygnałowej.

Końcówki mocy nie mają globalnego sprzężenia zwrotnego, a stopień wyjściowy złożony jest z półprzewodników o tej samej polaryzacji w obu fazach w zrównoważonej architekturze single-ended, co zapewnia jakość charakterystyczną dla konstrukcji single-ended przy zachowaniu mocy konstrukcji push-pull.

Ypsilon przywiązuje ogromną wagę do jakości zasilania. Zasilacze zbudowane są z transformatorów i elementów najwyższej klasy. Jeśli w urządzeniu występują lampowe i tranzystorowe stopnie wzmocnienia, każdy z nich posiada oddzielne zasilanie.

Oprócz wzmacniaczy w katalogu urządzeń Ypsilona znaleźć można również transport CD (pełniący jednocześnie funkcję pełnego odtwarzacza), przetwornik cyfrowo-analogowy, przedwzmacniacz gramofonowy MC (wraz z serią transformatorów służących do wzmocnienia niskopoziomowego sygnału wkładki MC i skierowania go do przedwzmacniacza gramofonowego dla wkładek MM) oraz urządzenie przetwarzające sygnał niezbalansowany na zbalansowany.

W sekcji analogowej lampowego DAC-a wykorzystano triody w klasie A sprzężone transformatorem z lampowym prostownikiem i regulacją dławikową, a konwersji prądowo-napięciowej dokonuje specjalnie w tym celu zaprojektowany własnej konstrukcji transformator.

W odtwarzaczu CD zastosowano mechanicznie zmodyfikowany transport, umieszczony w masywnej konstrukcji kanapkowej złożonej z grubych płyt stalowych i aluminiowych. Urządzenie nie ma kształtu prostopadłościennej skrzynki, dzięki czemu pozbyto się szeregu problemów związanych z rezonansami. Wibracje eliminuje system zawieszenia.

Zarówno odtwarzacz pełniący funkcję transportu, jak i DAC mogą współpracować z dowolnymi urządzeniami wyposażonymi w cyfrowe gniazdo koaksjalne RCA S/PDIF. Ze względu na jakość brzmienia, przy połączeniu tych dwóch komponentów Ypsilona zaleca się używanie firmowego, specjalnie zaprojektowanego, pięciostykowego, analogowego, prądowego interfejsu Neutrika. Gdy używamy tego interfejsu, cała cyfrowa część DAC-a jest wyłączona, działa jedynie sekcja analogowa. Inżynierowie firmy Ypsilon uważają, że transmisja audio w domenie cyfrowej (S/PDIF), nawet w formacie dyskretnym, takim jak I2S ma szereg wad i dodaje do brzmienia swój charakter. Użycie pięciostykowego gniazda gwarantuje, że sygnał transferowany do sekcji analogowej przetwornika DAC-100 ma najwyższą jakość i pozbawiony jest wszelkich ograniczeń interfejsu cyfrowego.

W przedwzmacniaczu gramofonowym zastosowano układ LCR sterowany transformatorem. Korekcja RIAA jest pasywna, gdyż przy aktywnej stosuje się pętlę sprzężenia zwrotnego.

Cennik sprzętu Ypsilon:

[zdjęcie wzmacniacza zintegrowanego Ypsilon Phaeton]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl