Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONUS FABER - zestawy głośnikowe Chameleon (11.04.2015)

Horn Distribution wprowadza na nasz rynek serię zestawów głośnikowych Sonus Faber Chameleon. Seria składa się z trzech modeli (podstawkowego, podłogowego, głośnika centralnego) pozwalających zarówno na zastosowanie w dwukanałowym stereo jak i w wielokanałowym kinie domowym. Zestawy będą dostępne jeszcze w bieżącym miesiącu.

Charakterystyczną cechą serii Chameleon są wymienne panele boczne, co pozwala zmieniać kolorystykę zestawów. Wymienność paneli zapewnia system kołków na ściankach bocznych. Panele są wstępnie dostępne w sześciu różnych wykończeniach: białym, czarnym, metalicznym niebieskim, metalicznym szarym, pomarańczowym i czerwonym. Panele będą sprzedawane osobno. W najbliższych miesiącach spodziewane są jeszcze kolejne kolory wykończenia.

Obudowy zestawów Chameleon są w większości pokryte skórą. Pierścienie wokół głośników ozdobiono aluminiowymi listwami. Kształty obudów i proporcje dobrano by zredukować wewnętrzne rezonanse. Zestawy mają trapezoidalne przekroje z zaokrąglonymi narożnikami.

Cała seria bazuje na głośnikach opracowanych samodzielnie przez Sonus Faber. Przetwornik wysokotonowy ma 29mm z kopułkę z powlekanej tkaniny i pracuje bez ferrofluidu w szczelinie magnetycznej. Głośniki średnio- niskotonowe mają polipropylenowe membrany oraz kosze zaprojektowane by zminimalizować kompresję. Wszystkie zestawy mają impedancję nominalną 4Ω.

Chameleon B (cena 1.699 zł za sztukę) to dwudrożne zestawy podstawkowe typu bass-reflex. Głośnik niskośredniotonowy ma rozmiar 15cm. Efektywność wynosi 87dB (2.83V/1m). Częstotliwość podziału wynosi 2.500Hz. Zalecana jest moc wzmacniacza 30-150W. Wymiary (mm, WSG) to 315,5 x 185 x 283, a masa jest równa 6,7kg.

Chameleon T (cena 3.999 zł za sztukę) to trójdrożne zestawy podłogowe typu bass-reflex. Głośnik średniotonowy ma rozmiar 15cm, a dwa głośniki basowe mają rozmiar 18cm. Efektywność wynosi 90dB (2.83V/1m). Częstotliwości podziału to 250Hz i 2.500Hz. Zalecana jest moc wzmacniacza 40-300W.Wymiary (mm, WSG) to 1060 x 270 x 355, a masa jest równa 24,5kg.

Chameleon C (cena 2.399 zł za sztukę) to dwudrożny zestaw centralny z membraną bierną. Zarówno głośnik niskośredniotonowy jak i membrana bierna mają rozmiar 15cm. Efektywność wynosi 87dB (2.83V/1m). Częstotliwość podziału wynosi 2.000 Hz. Zalecana jest moc wzmacniacza 30-150W. Wymiary (mm, WSG) to 199 x 540 x 228, a masa jest równa 8,1kg.

Ceny dodatkowych paneli dla pojedynczego zestawu to odpowiednio:
- Chameleon B .... 399 zł
- Chameleon T .... 999 zł
- Chameleon C .... 299 zł

[zdjęcie zestawów serii Sonus Faber Chameleon]
[zdjęcie zestawów Sonus Faber Chameleon B - zbliżenie]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl