Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

LUXMAN - flagowe wzmacniacze i flagowy odtwarzacz CD/SACD (10.04.2015)

Do oferty dystrybucyjnej na polski rynek weszły trzy flagowe urządzenia Luxmana: przedwzmacniacz C-900u, wzmacniacz mocy M-900u oraz odtwarzacz CD/SACD D-08u.

Przedwzmacniacz liniowy C-900u (cena 67.500 zł) ma symetryczną topologię i firmowe obwody ODNF w wersji 4.0, co wraz z solidnym zasilaczem zapewnia zarówno niskie zniekształcenia jak i niski poziom szumów. Regulacja głośności ma 88 kroków i wykorzystuje najnowszą wersję układu Lecua 1000. C-900u ma na wyposażeniu odłączaną regulację barwy i regulację balansu. Wejścia są dostępne zarówno w postaci symetrycznej (XLR, czułość 255mV, impedancja 86kΩ) jak i niesymetrycznej (RCA, czułość 255mV, impedancja 43kΩ). Wyjścia też są dostepne w obydwu wariantach. Wymiary przedwzmacniacza (SWG) to 440 * 130 * 430mm, a masa jest równa 19.7kg.

Stereofoniczny wzmacniacz mocy M-900u (cena 67.500 zł) ma cztery połączone razem jednostki przeciwsobne (push-pull). Zastosowano firmowy układy Luxmana ODNF w wersji 4.0. Wzmacniacz ma duże analogowe wskaźniki mocy. Do mocy 12W wzmacniacz pracuje w czystej klasie A. Dla większych poziomów urządzenia płynnie przechodzi do pracy w klasie AB. M-900u ma moc 2x150W(8Ω), 2x300W(4Ω). Natomiast połączenie BLT pozwala użytkować wzmacniacz jako monoblok o mocy 600W (8Omega;). Do dyspozycji jest zarwno wejscie symetryczne XLR jak i niesymetryczne RCA. Wymiary wzmacniacza (SWG) to 440 * 224 * 485mm, a jego masa jest równa 48kg.

Odtwarzacz D-08u (cena 67.500 zł) to następca modelu D-08. Oprócz odtwarzania płyt CD i SACD odtwarzacz obsługuje też pliki PCM i DSD przesyłane z komputerów Windows lub MAC poprzez wejście USB. Na wyposażeniu są wejścia i wyjścia cyfrowe koncentryczne i optyczne. Wyjścia analogowe są zaówno w postaci symetrycznej XLR jak i niesymetrycznej RCA. Do odczytu płyt służy opatentowany przez firmę mechanizm LxDTM (LUXMAN Disk Transport Mechanism) posiadający zabezpieczenie układów wewnętrznych przed kurzem DPS (Dust Proof Shutter) wraz z doszczelnieniem otworu po wciągnięciu tacki do środka a także układ SSB (Stabilized Support Block). Zastosowano przetworniki C/A PCM1792A (Dual Mono) firmy Texas Instruments o teoretycznej wartości dynamiki na poziomie 132 dB dla wsparcia odtwarzania nie tylko sygnału z płyt CD i SACD ale również plików PCM i DSD. Najnowszy 32-bitowy cyfrowy procesor sygnału Texas Instruments TAS3152 przeskalowuje sygnał PCM do 384kHz dla uzyskania jeszcze lepszej jakości dźwięku. Zastosowano najdokładniejsze zegary o niskim jitterze. W nowej wersji u znalazły się opatentowane rozwiązania dla toru audio analogowego. Zastosowano w pełni symetryczną, najnowszą wersję ODNF (Only Distortion Negative Feedback) o symbolu 4.0. Płytki analogowych obwodów drukowanych wykonano z włókien szklanych z domieszką teflonu, na których znajdują się grube miedziane ścieżki pokryte jeszcze grubszą warstwą złota (względem modelu D-06u). W komplecie załączany jest wąski aluminiowy pilot, kabel zasilania i płyta z oprogramowaniem. Na płycie czołowej znajduje się bursztynowy wyświetlacz z możliwością powiększenia numeru aktualnie odtwarzanego utworu (ZOOM) a także jego ściemnienia lub całkowitego wyłączenia (DIMMER).
Dane techniczne odtwarzacza D-08u:

[zdjęcie przedwzmacniacza C-900u]
[zdjęcie przedwzmacniacza C-900u - tylna ścianka]
[zdjęcie wzmacniacza mocy M-900u]
[zdjęcie wzmacniacza mocy M-900u - tylna ścianka]
[zdjęcie odtwarzacza Luxman D-08u]
[zdjęcie odtwarzacza Luxman D-08u - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl