Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MAGICO - podłogowe kolumny S7 (8.04.2015)

Amerykańska firma Magico poszerzyła serię S o model S7 - pełnopasmowe, trójdrożne kolumny podłogowe. Cena w wykończeniu M-CAST (matowe) to 263.000 zł, natomiast cena w wykończeniu M-COAT (błyszczące) to 291.000 zł.

Jak zwykle w przypadku Magico obudowa jest wykonana z półcalowych zaokrąglonych paneli aluminiowych obrabianych w firmowej fabryce. Profile mają w przekroju 16 cali. Rozmieszczenie wewnętrznych wzmocnień jest zoptymalizowane i ma na celu minimalizację rezonansów oraz stworzenie głośnikom idealnego środowiska pracy.

Zastosowano nowy głośnik wysokotonowy, średniotonowy oraz głośniki niskotonowe wywodzące się z modelu MProject. W S7 pracują trzy dziesięciocalowe przetworniki basowe o ekstremalnie mocnych magnesach i sztywnych aluminiowych membranach. Wychylenie cewki głośnika ma wartość 15 mm, co wystarcza do wytworzenia czystego, pozbawionego zniekształceń basu, którego ciśnienie może dochodzić nawet do 120 dB przy 50Hz/1m.

Sześciocalowy głośnik średniotonowy ma membranę wykonaną z materiału będącego kombinacją nanorurek węglowych Multi-Wall firmy Arkema oraz Nanografenu C-750 firmy XG Sciences. Połączenie tych dwóch tworzyw jest o 20% lżejsze i o 300% sztywniejsze od materiału, z którego wykonana była poprzednia wersja głośnika. Układ napędzający składa się z dwóch bardzo dużych magnesów neodymowych, tworzących ultrastabilne pole magnetyczne, w którym porusza się tytanowa cewka. Przetwornik pracuje w komorze wykonanej z polimeru o składzie objętym tajemnicą. Taki sam materiał został wcześniej użyty w modelu S3.

Jednocalowy głośnik wysokotonowy ma berylową, pokrytą diamentem membranę, której geometria została zoptymalizowana za pomocą narzędzi do tworzenia modeli opracowanych przez firmę Finite Elemente. Stworzony wyłącznie na potrzeby S7 głośnik ma duże wychylenie, a napędza go magnes neodymowy dostosowany do skuteczności i mocy S7. Głośnik ma szeroką charakterystykę dyspersji i ultraniskie zniekształcenia.

Opracowana przez Magico zwrotnica Elliptical Symmetry Crossover jest zbudowana z komponentów niemieckiej firmy Mundorf.

[zdjęcie zestawów głośnikowych Magico S7]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl