Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

LUXMAN - przetworniki cyfrowo-analogowe DA-06 i DA-100 (23.03.2015)

Do sprzedaży na naszym rynku weszły dwa przetworniki cyfrowo-analogowe Luxmana.

Droższy model DA-06 (cena 21.500 zł) oprócz sygnałów typu PCM obsługuje też pliki DSD w ich oryginalnym formacie bez konwersji do PCM. Urządzenie posiada łącznie sześć wejść cyfrowych: dwa koncentryczne S/PDIF, dwa optyczne TosLink S/PDIF, jedno AES/EBU XLR oraz wejście USB (asynchroniczne). Do dyspozycji są wyjścia analogowe RCA, XLR oraz wyjścia cyfrowe koncentryczne i optyczne.

Wejścia optyczne, koncentryczne i XLR obsługują sygnały PCM do rozdzielczości 24bity/192kHz. Natomiast wejście USB obsługuje pliki PCM do rozdzielczości z formatu DXD (32bity/384kHz) oraz 1-bitowe sygnały w rozdzielczościach DSD 2.8224MHz i 5.6448MHz.

DA-06 posiada możliwość wyboru jasności świecenia wyświetlacza poprzez trójstopniową skokową jej zmianę lub całkowite jego wyłączenie. Dostępna jest też zmiana fazy wyjściowego sygnału analogowego. Przetwornik działa z systemami Windows XP i nowsze oraz Macintosh OS X10.7 i nowsze.

Dane techniczne DA-06:

Tańszy model DA-100 (cena 5.200 zł) nie obsługuje co prawda sygnałów DSD, ale ma wbudowany wzmacniacz słuchawkowy. Budowa przetwornika zrealizowana została w oparciu o model DA-200 z tą jednak różnicą, że DA-100 jest o połowę mniejszy od DA-200 ponieważ ma wewnątrz dwa poziomy płytek jedna nad drugą. Front obudowy nawiązuje swoim wyglądem do pozostałych urządzeń firmy i wykonany jest z anodowanego na półmat aluminium. Informacje o częstotliwości sygnału wejściowego są prezentowane przy pomocy trójcyfrowego, segmentowego wyświetlacza.

Do obróbki sygnału cyfrowego zastosowano nowy, 32-bitowy układ Burr-Brown PCM5102. Użytkownik może wybrać rodzaje filtru cyfrowego (FIR, IIR).

Do dyspozycji są cyfrowe wejścia koncentryczne, optyczne i USB (typ B). Wejścia koncentryczne/optyczne obsługują częstoliwości próbkowania 32kHz, 44.1kHz, 48kHz, 88.2kHz, 96kHz, 176.4kHz, 192 kHz. Wejście USB obsługuje częstotliwości próbkowania 32kHz, 44.1kHz, 48kHz, 96kHz.

Oprócz wyjścia słuchawkowego na wyposażeniu jest też analogowe wyjście RCA, cyfrowe wyjście koncentryczne i cyfrowe wyjście optyczne.

Dane techniczne DA-100:

[zdjęcie przetwornika CA Luxman DA-06]
[zdjęcie przetwornika CA Luxman DA-06 - tylna ścianka]
[zdjęcie przetwornika CA Luxman DA-100]
[zdjęcie przetwornika CA Luxman DA-100 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl