Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

BURSON AUDIO - Conductor Virtuoso, czyli DAC, przedwzmacniacz i wzmacniacz słuchawkowy (18.03.2015)

Na nasz rynek wszedł Burson Conductor Virtuoso, czyli połączenie konwertera CA, przedwzmacniacza i wzmacniacza słuchawkowego. Jest to trzecia wersja wielofunkcyjnego urządzenia australijskiej firmy. Obecnie Burson Audio udziela 5 lat gwarancji na ten model. Cena Conductor Virtuoso to 7.800 złotych.

Conductor Viruoso ma dwa wejścia analogowe (RCA), cyfrowe wejście koncentryczne RCA (do 192kHz/24bity), cyfrowe wejście optyczne Toslink (do 192kHz/24bity) i gniazdo USB (asynchroniczne, do 192kHz/24bity, do połączenia z komputerem). Do konwersji CA zastosowano układ SABRE32/ESS9018. Na zamówienie dostępny jest też wariant z przetwornikiem BurrBrownem PCM1793 (cena tej wersji to 6.400 zł).

Do dyspozycji są wyjścia DAC Out (RCA), Pre Out (RCA) oraz ćwierćcalowe wyjście słuchawkowe. Wzmacniacz słuchawkowy to niemal dokładnie ten sam układ co zastosowany w modelu Soloist. Pracuje on w klasie A i ma moc 4W na obciążeniu 16Ω.

Obudowa Conductor Virtuoso bazuje na grubych płytach ze szczotkowanego aluminium. Jedną ze stylistycznych nowości jest wyświetlacz, który w całości wtapia się w obudowę i nie zaburza jednolitej bryły aluminium póki nie włączymy urządzenia. Po włączeniu Conductora Virtuoso na aluminiowym froncie pojawiają się delikatnie tlące się cyfry wyświetlacza.

Układy elektroniczne bazują na dyskretnej technice tranzystorowej. Zastosowano ekranowane transformatory osobne dla sekcji cyfrowej i analogowej. Kondensatory, oporniki, układy cyfrowe pochodzą od renomowanych producentów jak Elna Silmic, Wima, DALE, ESS Sabre.

Do regulacji głośności służy 100-krokowa drabinka rezystorowa. Wykorzystano tu układ PGA2310, przy czym wbudowany w nim wzmacniacz operacyjny jest wyłączony z udziału w regulacji wzmocnienia (ustawiony w tryb wzmocnienia jednostkowego).

Conductor Virtuoso ma masę około 6 kg, jest dostępny w srebrnym wykończeniu i ma wymiary (SWG) 265 * 80 * 255 mm.

[zdjęcie Burson Audio Conductor Virtuoso]
[zdjęcie Burson Audio Conductor Virtuoso - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl