Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MUSICAL FIDELITY - multiformatowy system Merlin (11.03.2015)

Na polski rynek wszedł multiformatowy system audio Musical Fidelity Merlin. W podstawowej wersji system składa się z części elektronicznej oraz zestawów głośnikowych. Dodatkowo można też dokupić gramofon.

Merlin może odtwarzać muzykę transmitowaną bezprzewodowo z urządzeń przenośnych poprzez Bluetooth aptX. Wejście asynchroniczne USB DAC pozwala odtwarzać pliki z komputera. Można też obsłużyć sygnał ze zwykłego optycznego wejścia cyfrowego, z liniowego wejścia analogowego i z gramofonu z wkładką MM.

Oprócz terminali do podłączenia głośników Merlin ma wyjście słuchawkowe, wyjście liniowe o stałym lub zmiennym poziomie i wyjście cyfrowe.

Niektóre wejścia/wyjścia są w postaci gniazd wielofunkcyjnych (z przełącznikiem do wyboru spełnianej funkcji) i nie wszystkie opcje połączeniowe są dostępne jednocześnie.

Merlin ma dwa 24-bitowe przetworniki DAC Burr-Brown. Przetwornik analogowo-cyfrowy pozwala na przegrywanie zawartości płyt winylowych do plików cyfrowych. Wzmacniacz ma moc 40W RMS na kanał. Układ wzmacniacza słuchawkowego zapożyczono z modelu V-90 HPA.

Zestawy głośnikowe typu bass-reflex mają impedancję 4Ω. Pracuje w nich pojedynczy przetwornik typu BMR. Frontowa ścianka nie jest płaska lecz ma schodkową powierzchnię by zwiększyć rozpraszanie.

Gramofon Round Table jest tak zaprojektowany, aby środek płyty winylowej oraz centralny punkt napędu, wokół którego pracuje łożysko talerza, był jednocześnie idealnym środkiem samego urządzenia, co pozwala na mechaniczne zrównoważenie całości. Niskorezonansowe 9-calowe ramię z magnetycznym antyskatingiem pracuje na stalowych łożyskach zabudowanych w cyrkonie z gumowym tłumieniem. Poziome łożyska kulkowe wykonano w standardzie ABEC7. Talerz jest wykonany z MDFu.

Ceny systemu Merlin:

[zdjęcie systemu Musical Fidelity Merlin]
[zdjęcie zestwów głośnikowych systemu Musical Fidelity Merlin]
[zdjęcie gramofonu Musical Fidelity Round Table]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl