Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PARASOUND - bogato wyposażony, 2.1-kanałowy wzmacniacz zintegrowany Halo (3.03.2015)

Firma Parasound wprowadziłą do sprzedaży wzmacniacz zintegrowany Halo. Jest on dostępny w srebrnym lub czarnym wykończaniu. Nowy Halo Integrated Amplifier to urządzenie 2.1-kanałowe, z wbudowanym konwerterem cyfrowo-analogowym i wejściem gramofonowym. Cena na rynku amerykańskim to 2.495 dolarów.

Halo Integrated Amplifier ma moc 160W/8&Omega na kanał (240W/4&Omega). Wykorzystuje układ klasy A/AB opracowany przez Johna Curla - podobnie jak wzmacniacze mocy A23 i A21. Natomiast analogowy układ przedwzmacniacza został bezpośrednio zaczerpnięty z modleu P5. Halo ma stopień wejściowy J-FET, stopień sterujący MOSFET i wysokoprądowy stopień wyjściowy z 12 bipolarnymi tranzystorami Sanken. W zasilaczu pracuje przewymiarowany, ekranowany transformator toroidalny i kondensatory filtrujące 40,000 uF.

Wzmacniacz wykorzystuje przetwornik cyfrowo-analogowy ESS Sabre32. Na wyposażeniu są trzy wejścia cyfrowe: optyczne, koncentryczne i USB. Asynchroniczne wejście USB 2.0 obsługuje sygnały PCM do 384 kHz/32-bitów, a także obsługuje natywnie DSD256 oraz DoP DSD. Wejścia optyczne i koncentryczne obsługują sygnały PCM do 192 kHz/24-bitów.

Wzmacniacz ma parę wyjść RCA na subwoofer. Na wyposażeniu są też filtry dolno i górnoprzepustowe co pozwala w razie potrzeby podzielić pasmo dla subwoofera i satelitów. Oprócz wyjść subwooferowych RCA jest też wyjście subwooferowe XLR. Poziom głośności subwoofera można regulować pokrętełm na przedniej ściance.

Dostępna jest funkcja home-theater bypass i na jej potrzeby jest pełny zestaw wyjść RCA (L, R, Sub1, Sub2).

Wejście gramofonowe ma trzy tryby pracy. Jeden dla wkładek MM (impedancja wejściowa 47kΩ) i dwa dla wkładek MC (impedancja wejściowa 100Ω lub 47kΩ).

Wzmacniacz Halo ma symetryczne wejście i wyjście XLR. Na wyposażeniu jest też pięć wejść liniowych RCA, wyjście do nagrywania i wyjście z przedwzmacniacza na gniazdach RCA. Oprócz tego jest jeszcze wejście jack na przedniej ściance. Terminale wyjściowe do kolumn są złocone i izolowane.

Wzmacniacz słuchawkowy wykonano w oparciu o układ TI TPA6120.

Wyposażenie uzupełniają odłączalne regulatory barwy, regulator balansu, przycisk wyciszenia (mute) oraz gniazda dla sygnałów wyzwalaczy i sygnałów zdalnego sterowania.

[zdjęcie wzmacniacza Parasound Halo Integrated - czarny]
[zdjęcie wzmacniacza Parasound Halo Integrated - srebrny]
[zdjęcie wzmacniacza Parasound Halo Integrated - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl