Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

IFI AUDIO - Retro, nowoczesny, stylizowany na vintage system hi-fi (30.01.2015)

Na początku lutego do sprzedaży ma wejść system audio iFi Retro. System złożony jest z kolumn (LS3.5) i części elektronicznej (Stereo 50). Cena całego zestawu to 9.390 złotych.

System iFi Retro to nowoczesny sprzęt wykorzystujący najnowsze rozwiązania techniczne, w dużej mierze zaczerpnięte z innych urządzeń iFi Audio jak iPhono czy micro iDSD. Natomiast wzornictwo nawiązuje do klasycznych wzmacniaczy i kolumn. Inspiracją dla Stereo 50 były wzmacniacze Marantz 7, Leak Stereo 20, a inspiracją dla kolumn iFi były słynne monitory BBC LS3/5a.

Część elektroniczna (pod nazwą Stereo 50) zawiera wzmacniacz i przetwornik cyfrowo-analogowy. Wzmacniacz to układ lampowy w konfiguracji push-pull, wykorzystujący 4 lampy EL84 oraz dwie ECF82. Moc muzyczna wynosi 25W/kanał. Zalecane są kolumny o impedancji od 4Ω do 8Ω. Do regulacji głośności służy zdalnie sterowany potencjometr Alps. Na wyposażeniu są też wyjścia słuchawkowe (3,5mm, 6,3mm). Wyjście 6,3mm jest przeznaczone dla słuchawek wymagających większej mocy, takich jak Audeze, HiFiMan, HD800.

Sygnał analogowy o poziomie liniowym można podać zarówno na wejście RCA jak i wejście mini-jack 3,5mm. Obsługiwane są też gramofony z wkładkami MM i MC. Specjalnie dla wkładek MC jest osobne wejście z niskoszumnym wzmacniaczem na tranzystorach bipolarnych.

Stereo 50 może odbierać muzykę przez Bluetooth (AptX/NFX). Wejście USB 3.0 obsługuje sprzęt Apple (iPhone, iPod, iPad) i urządzenia z Androidem USB-OTG. Wejścia SPDIF (RCA, optyczne) obsługują sygnały do 192kHz.

Część cyfrowa Stereo 50 ma bardzo rozbudowane możliwości. Obsługiwane są sygnały DSD512 (8-krotnie wyższa częstotliwość niż na SACD) oraz sygnały PCM do 768kHz. Zarówno dla sygnałów DSD jak i PCM wykorzystywany jest ten sam konwerter Burr-Brown. Zależnie od rodzaju sygnału stosowane są różne filtry analogowe lub cyfrowe.

Kolumny Retro LS3.5 mają oryginalną konstrukcję. Są to zestawy dwudrożne, ale zdecydowaną większość pasma odtwarza szerokopasmowy, 115-milimetrowy głośnik z papierową membraną. Głośnik ten pracuje bez zwrotnicy i obsługuje pasmo aż do 10kHz. Głośnik wysokotonowy o rozmiarze 28mm ma jedwabną kopułkę i pracuje z minimalistycznym filtrem w postaci pojedynczego kondensatora. Obudowa jest wykonana z bambusa. Konstrukcja opiera się na teorii wielokomorowej, strojonej obudowy P.G.A.H. Voigt'a. Zastosowano też rozwiązanie nazwane przez producenta Active Acoustic Tuning (AAT), co polega na doklejeniu do obudowy elementów, które służe jej dostrojeniu. Zastosowano niedużą ilość zaawansowanej pianki akustycznej. Efektywność wynosi 90dB/2.83V/1m, a pasmo przenoszenia rozciąga się w zakresie 60Hz - 20kHz.

[zdjęcie wzmacniacza Stereo 50 z zestawu iFi Retro]
[zdjęcie kolumn LS3.5 z zestawu iFi Retro]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl