Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

POLK AUDIO - zestawy głośnikowe LSiM HC (30.01.2015)

Na polski rynek weszły zestawy głośnikowe Polk Audio LSiM HC. Historia topowej serii LSiM sięga 2001 roku, kiedy to Polk Audio zaprezentował pierwszą wersję tych kolumn. Modele z 2001 roku pozostały w produkcji bez zmian przez 10 lat.

Obudowy są wykończone fornirem. Dostępne kolory to midnight mahogany (ciemny) oraz mt vernon cherry (wiśniowy). Super cienkie 1-milimetrowe maskownice mają magnetyczne mocowanie. W zestawach LSiM stosowana jest opatentowana technologia wentylacji komory głośników niskotonowych PowerPort w wersji dual (dwie różne długości tunelów bas refleksów). Na wyposażeniu są dwa typy nóżek, w formie kolców na dywan oraz gumowych nóżek na twarde powierzchnie. System regulacji kolców nie wymaga obracania lub przesuwania kolumny.

Do odtwarzania wysokich tonów zastosowano zespół (Dynamic Sonic Engine) złożony z klasycznego stożkowego przetwornika 3,25 cala oraz 1-calowego pierścieniowego głośnika wysokotonowego (Ring Radiator). Ta autorska konstrukcja Polk Audio ma pasmo prznoszenia rozciągniete do 40.000Hz. Rozwiązanie Dynamic Sonic Engine zapewnia szerokie rozpraszanie w pionie i w poziomie.

Głośniki średniotnowe mają lekką membranę z cienkiej warstwy napowietrzonego polipropylenu APP (aerated polypropylene) układającego się w konstrukcję plastra miodu o bardzo dużej sztywności. Kosz przetwornika wykonano z odlewanego aluminium.

W sekcji niskotonowej pracują przetworniki w kształcie Owalu Cassiniego wyposażony w cewkę o przedłużonym skoku. Lekka membrana jest wykonana z cienkiej warstwy napowietrzonego polipropylenu APP (aerated polypropylene) układającego się w konstrukcję plastra miodu.

Wszystkie głośniki średnio i niskotonowe posiadają zawieszenie modelowane komputerowo z wtryskowo kształtowanej gumy butylowej spreparowanej pod kątem pochłaniania i gaszenia niechcianych rezonansów membrany. Nowy, autorski materiał gumy jest odporny na promienie UV, ekstremalne temperatury, wilgotność przez cały czas życia kolumny.

Zwrotnice wykorzystują opatentowaną przez Polk Audio technologię projektu firmowego inżyniera Scotta Ortha. Według opisu producenta połączona jest konstrukcja zwrotnicy niższego rzędu ze zwiększonymi możliwościami przenoszenia mocy. Konstrukcja zawiera filtry środkowozaporowe oraz obwody Zobela w celu wyrównania krzywej impedancji. Zwrotnica zbudowana z kondensatorów mylarowych, polipropylenowych i cewek powietrznych.

Ceny modeli Polk Audio LSiM HC:

Oferowane są też zestawy kina domowego skompletowane z modeli należących do serii LSiM HC.

[zdjęcie grupowe zestawów Polk Audio LSiM HC]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl