Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

TRILOGY AUDIO - wzmacniacz słuchawkowy Trilogy 931 (17.01.2015)

Na początku lutego na polskim rynku pojawi się wzmacniacz słuchawkowy Trilogy 931. Przewidywana cena to w przybliżeniu równoważnik 1.000 funtów.

Założeniem projektowym przyświecającym powstaniu modelu 931 było zachowanie najważniejszych składników droższego wzmacniacza 933, ale w niższej cenie. 931 to konstrukcja w pełni dyskretna, bez jakichkolwiek układów scalonych czy wzmacniaczy operacyjnych. W ten sposób projektant Nic Poulson mógł w pełni kontrolować parametry układu i dopasować je do potrzeb konkretnej aplikacji. Podobnie jak w 933, układ pracuje w czystej klasie A (single ended) z aktywnym źródłami prądowymi. Każdy kanał ma więc pojedynczy, ciągle spolaryzowany element wyjściowy. Ta topologia zapewnia, że nie ma zniekształceń powstających tam gdzie jeden element kończy przewodzenie, a drugi przewodzenie zaczyna (ang. crossover distortion). Poza tym element ma stałą temperaturę pracy. Przewymiarowany zasilacz ma toroidalny transformator o niskiej gęstości strumienia magnetycznego oraz kondensatory o niskim ESR. Zasilacz zapewnia niski poziom zakłóceń. Wszystko to razem daje rozdzielczość przy odtwarzaniu małych sygnałaów i zdolność wysterowania dowolnych słuchawek.

Wzmacniacz ma dwa złocone wejścia RCA oraz wyjście typu jack 1/4 cala (6,3mm). Panel frontowy jest wykonany z aluminium na obrabiarce CNC. Oprócz gniazda wyjściowego na przedniej ściance jest włącznik sieciowy i selektor źródeł.

Dobrej jakości komponenty pochodzą wyłącznie od markowych dostawców. Do regulacji głośności zastosowano potencjometr Alps. Do chłodzenia nie zastosowano standardowego radiatora lecz element wykonany na obrabiarce CNC. Montaż tranzystorów wyjściowych na radiatorze o dużej masie, z niskim rezonansem mechanicznym i znaczną pojemnością cieplną ma służyć polepszeniu warunków ich pracy, co prowadzi do lepszej rozdzielczości. Trilogy 931 jest produkowany w Wielkiej Brytanii.

Standardowym wykończeniem jest wersja srebrna. Opcjonalnie dostępne są wersje lakierowane w różnych kolorach.

Dane techniczne Trilog 931:

[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego Trilogy 931]
[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego Trilogy 931 - tylna ścianka]
[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego Trilogy 931 - wersja lakierowana]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl