Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MARANTZ - odtwarzacz sieciowy NA6005 (16.01.2015)

Marantz przedstawił sieciowy odtwarzacz audio NA6005 z wbudowaną obsługą WiFi i Bluetooth. Jest to kolejne urządzenie serii 6005, po wzmacniaczu PM6005 i odtwarzaczu kompaktowym CD6005. NA6005 będzie dostępny w czarnej i srebrno-złotej wersji kolorystycznej do lutego bieżącego roku.

Zastosowano szereg firmowych rozwiązań technicznych Marantza. Bazując na modelach NA-11S1 i NA8005, nowy NA6005 dziedziczy wiele technologii ze spokrewnionych urządzeń wyższej klasy. Obudowa urządzenia jest bardzo trwałą konstrukcją, zasilacz bardzo mocny a komponenty elektroniczne zostały starannie dobrane. Układy audio zawierają stworzone przez Marantza układy HDAM i HDAM-SA2 w hybrydowej konfiguracji. Zastosowano konwerter CA 192kHz/24bity. Wzmacniacz słuchawkowy o konstrukcji w pełni dyskretnej zawiera układ Marantz HDAM-SA2.

Z siecią domową można się połączyć przez WiFi lub Ethernet. Poprzez sieć NA6005 uzyskuje dostęp do tysięcy internetowych stacji radiowych i popularnego serwisu muzycznego Spotify z aplikacji Spotify Connect. Poza tym jest wyposażony w Apple Airplay (strumieniowanie muzyki za pomocą iTunes z komputerów Mac lub PC, jak również bezpośrednio z iPhona, iPada lub iPod touch). Dzięki kompatybilności z DLNA 1.5, odtwarzana jest muzyka zapisana lokalnie na dyskach NAS lub serwerze mediów.

Umieszczone na froncie wejście USB pozwala na słuchanie muzyki z iPhona i iPoda poprzez połączenie cyfrowe. Wbudowana funkcjonalność Bluetooth pozwala na podłączenie szerokiej gamy wspieranych urządzeń przenośnych. Dostępne jest również cyfrowe wejście optyczne, na przykład do podłączenia telewizora lub dekodera.

Obsługiwane są formaty WAV, WMA, MP3 i AAC, a poza tym NA6005 odtwarza pliki audio wysokiej rozdzielczości takie jak DSD 2,8MHz/5,6MHz, FLAC 192/24, WAV 192/24, AIFF i ALAC. Dostępne jest też odtwarzanie bez przerw (Gapless).

NA6005 ma duży 3-wierszowy wyświetlacz. Systemowy pilot pozwala na sterowanie wzmacniaczem, odtwarzaczem CD i odtwarzaczem sieciowym. Dostępna jest nowa dedykowana aplikacja Marantz HiFi Remote App do obsługi urządzenia. NA6005 ma też funkcję auto standby i mały pobór mocy w trybie czuwania.

[zdjęcie odtwarzacza sieciowego Marantz NA6005]
[zdjęcie odtwarzacza sieciowego Marantz NA6005 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl