Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

LINN - kolumny Katan i Ninka (17.01.2001)

We wrześniu ubiegłego roku Linn wprowadził do oferty dwa nowe zestawy głośnikowe, Katan i Ninka. Obydwa modele mogą być używane jako pasywne bądź aktywne.

Katan to nieduża dwudrożna kolumna bass-reflex zaprojektowana do systemów wielokanałowych. Według Linn'a, Katan oferuje lepszą jakość aniżeli model Tukan o podobnych rozmiarach.

Główne cechy charakterystyczne modelu Katan to nowy głośnik wysokotonowy z magnesem neodymowym i nowy głośnik niskośredniotonowy z odlewanym koszem i podwójnym magnesem. Głośniki Katana są ekranowane tak by umożliwić ustawienie blisko telewizora czy komputera bez zakłócania obrazu.

Katan może być łatwo skonfigurowany do pracy w wariancie pasywnym lub aktywnym. Terminale na ściance tylnej pozwalają na szybkie podłączenia w konfiguracji pasywnej z jednym kablem, w konfiguracji pasywnej z dwoma kablami (bi-wiring) lub w konfiguracji aktywnej. Przy pracy pasywnej terminale połączone są ze zwrotnicą, a przy pracy aktywnej dodatkowe wejścia dają połączenie bezpośrednio do głośników.

Katan może pracować zainstalowany na półce, na ścianie lub na podstawkach. Jest osiągalny w kolorach: maple, white, black ash oraz american cherry.

Model Ninka jest przeznaczony zarówno do systemów dwukanałowych jak i wieleokanałowych. Wykorzystuje on obudowę zamkniętą. Według Linn'a, Ninka jest lepszym zestawem aniżeli chrakteryzujący się podobnymi wymiarami Keilidh, najpopularniejszy zestaw głośnikowy firmy.

Główne cechy charakterystyczne to nowy głośnik kopułkowy o szerokiej charakterystyce kierunkowej i z neodymowym magnesem, konstrukcja obudowy i wysokiej gęstości oraz dwa głosniki niskośredniotonowe Linna z polipropylenowymi membranami i podwójnymi magnesami. Głośniki są ekranowane magnetycznie tak by umożliwić ustawienie blisko telewizora czy komputera bez zakłócania obrazu.

Podobnie jak Katan, zesatw Ninka może być łatwo skonfigurowany do pracy w wariancie pasywnym lub aktywnym.

Katan jest dostarczany wraz z podstawą i osiągalny w kolorach: maple, white, black ash oraz american cherry.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl