Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SENNHEISER - nowe słuchawki w czterech seriach (12.01.2015)

Podczas targów CES w Las Vegas firma Sennheiser przedstawiła dużą ilość nowych słuchawek. Nowinki pojawiły się w seriach Momentum i Urbanite, w grupie bezprzewodowych słuchawek hi-fi, a także w grupie słuchawek sportowych.

W 2012 roku wprowadzona była seria Momentum, później rozszerzona o model nauszny. Teraz zaprezentowane zostały odświeżone modele, odznaczające się podwyższonym komfortem użytkowania, składaną konstrukcją i - po raz pierwszy - dostępnością wersji bezprzewodowych. Nowe modele przewodowe Momentum, zwane M2, zostały zaprojektowane od nowa, aby zapewnić podwyższony komfort używania, lepsze dopasowanie i wytłumienie hałasów zewnętrznych. Wciąż wykorzystywane są materiały takie jak stal nierdzewna, skóra naturalna i Alcantara. Dostępne są wersje z pilotem przystosowanym do pracy z urządzeniami Apple iOS, lub Samsung Galaxy i większością innych urządzeń opartych na systemie Android. Bezprzewodowe modele Momentum są wyposażone w technologię NFC (która pozwala sparować słuchawki z dowolnym urządzeniem i szybko nawiązać połączenie dźwiękowe Bluetooth) i hybrydowy system aktywnej redukcji szumów NoiseGard, a ich akumulatory pozwalają na 22 godziny nieprzerwanej rozrywki.

Momentum M2 AEG / AEi to słuchawki zamknięte z jednostronnym, odłączanym przewodem z pilotem przystosowanym do pracy z urządzeniami Apple iOS (AEi) lub Android (AEG). Wersja bezprzewodowa to Momentum Wireless M2 AEBT z obsługą transmisji Bluetooth. Momentum On-Ear M2 OEG / OEi mają jednostronny, odłączany przewód z pilotem przystosowanym do pracy z urządzeniami Apple iOS OEi), lub Android (OEG). Bezprzewodowe Momentum On-Ear Wireless M2 OEBT korzystają z transmisji Bluetooth.

W serii Urbanite mamy nowość w postaci bezprzewodowych słuchawek Urbanite XL Wireless. Mają one zapewnić klubowe brzmienie z masywnym basem. Słuchawki mają intuicyjny, dotykowy panel sterowania. Do łączności wykorzystywane są Bluetooth 4.0, NFC, multipoint. Obsługiwany jest kodek apt-X. Możliwe jest do 25 godzin słuchania muzyki bez ładowania oraz do 15 dni pracy w trybie czuwania. Możliwe jest połączenie z dwoma urządzeniami jednocześnie (np. telefon i komputer). Prezentowane są głosowe informacje o statusie baterii.

Cztery modele pojawiły się w nowej serii Sports. Zostały stworzone w oparciu o badania uniwersyteckie nad zagadnieniami intensywnego ruchu. Są wyposażone w nieskręcający się, wzmocniony, owalny w przekroju przewód i pokrowiec oraz uchwyt kabla. MX 686G Sports to wodoodporne, douszne słuchawki typu pchełki. Mają hybrydowe adaptery douszne pozwalające na pogłębione odwzorowanie basów i jednoczesne skupienie uwagi na dźwięki zewnętrzne dla bezpieczeństwa. CX 686G Sports to wodoodporne, dokanałowe słuchawki z systemem ustawienia Slide-to-fit umożliwiającym indywidualne ułożenie słuchawek. PMX 686G/i Sports to wodoodporne, douszne słuchawki z ultralekkim, miękkim pałąkiem szyjnym. OCX 686G/i Sports to wodoodporne, dokanałowe słuchawki z pałąkami wokółusznymi i pilotem kompatybilnym z większością smartfonów i przenośnych odtwarzaczy. Trzymanie w uszach poprawiają miękkie uchwyty wokółuszne.

Wprowadzono też nowe modele beprzewodowe hi-fi w znanej od lat serii RS. Wszystkie modele korzystają z bezprzewodowej, cyfrowej transmisji dźwięku. Zasięg może wynosić do 100m gdy słuchawki i transmiter znajdują się w linii wzroku.
- RS 195 to zamknięte, wokółuszne słuchawki z możliwością wyboru trybu lepszego odsłuchu i dodatkowym tłumieniem hałasu. Mają też tryb słuchania muzyki, który odtwarza muzykę w zwiększonym zakresie dynamicznym. Nadajnik wielofunkcyjny to także stacja dokująca i ładowarka. Obsługiwane są analogowe i cyfrowe wejścia audio i możliwe jest przełączanie między wejściami.
- RS 185 to otwarte, wokółuszne słuchawki z automatyczną kontrolą poziomu (ALC) wyrównującą różnice w głośności (czułości wejścia). Obsługiwane są analogowe i cyfrowe wejścia audio i możliwe jest przełączanie między wejściami. Kontrola balansu znajduje się na słuchawce. Nadajnik wielofunkcyjny to także stacja dokująca i ładowarka. Transmiter obsługuje do dwóch par słuchawek jednocześnie.
- RS 175 to zamknięte, wokółuszne słuchawki omożliwiające przełączanie między dynamicznym basem i wirtualnym dźwiękiem przestrzennym. Obsługiwane są analogowe i cyfrowe wejścia audio. Nadajnik wielofunkcyjny to także i stacja dokująca i ładowarka. Transmiter obsługuje do dwóch par słuchawek jednocześnie.
- RS 165 to zamknięte, wokółuszne słuchawki. Mają przetworniki Sennheiser z trybem wzmocnienia basów. Nadajnik wielofunkcyjny to także stacja dokująca i ładowarka. Transmiter obsługuje do czterech par słuchawek jednocześnie.

[zdjęcie słuchawek Sennheiser Momentum M2]
[zdjęcie słuchawek Sennheiser RS 165]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl