Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

VPI - gramofon Prime (7.01.2015)

Począwszy od lutego 2015 na naszym rynku będzie dostępny gramofon VPI Prime. Spodziewana cena to około 17.000 złotych.

W ostatnich latach firma VPI koncentrowała się bardziej na tańszych gramofonach. Model Prime to powrót do hi-endowych korzeni. Prime to pierwszy samodzielny projekt Mathew Weisfeld'a, choć pewien wkład mieli też inni pracownicy VPI. Emerytowny już Harry Weisfeld zaaprobował projekt swojego syna.

Chassis gramofonu wykonano z MDF pokrytego czarnym winylem, a od spodu przytwierdzono stalową płytę. W narożnikach zastosowano cztery wsporniki z tworzywa o nazwie Delrin. Wytłumiony talerz o masie 20 funtów wykonano z aluminium 6061 z wysoką precyzją (tolerancja 0,001 cala na obwodzie 39 cali). Zastosowano odwrócone łożysko, wałek z utwardzonej stali nierdzewnej, utwardzoną poprzez chromowanie kulę w panewce z fosfobrązu. Położenie paska jest zgrane z położeniem centrum łożyska. Synchroniczny, 24-biegunowy silnik prądu zmiennego o prędkości obrotowej 300 obr/min ma wysoki moment obrotowy, jest bardzo cichy i zaintalowano go w osobnej obudowie ze stali i aluminium. Docisk płyty wykonany jest ze stali i Delrinu.

Prime ma 10-calowe ramię 3D, wykonane jako pojedynczy element. Do wewnętrznego okablowania służy przewód Discovery, opcjonalnie można zastosować kabel Nordost Valhalla. Na całej długości znajduje się miedziana rurka ekranująca. Można łatwo i dokładnie ustawiać VTA/SRA, a także regulować anti-skate i azymut.

Można też zastosować opcjonalne udoskonalenia do Prime. Dostępny jest docisk Periphery Ring, HR-X Center Weight, SDS (Synchronous Drive System). Posiadając SDS można też dodatkowo zastosować Single Motor Flywheel.

[zdjęcie gramofonu VPI Prime]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl