Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENON - cyfrowy wzmacniacz PMA-50 (16.12.2014)

W styczniu 2015 do sprzedaży ma wejść PMA-50, nowy wzmacniacz firmy Denon. Będzie on dostępny w kolorze czarnym i srebrnym w cenie 2.195 złotych.

PMA-50 to pierwszy przedstawiciel nowej serii Denona. Charakteryzuje się on niedużymi wymiarami i rozbudowaną obsługą źródeł cyfrowych. Oprócz analogowego wejścia RCA do dyspozycji są dwa wejścia optyczne, wejście koncentryczne, wejście USB-B (do współpracy z komputerem) i Bluetooth. Bluetooth może być sparowany konwencjonalnie lub przez NFC. Obsługiwany jest też kodek aptX.

Sam wzmacniacz zalicza się do konstrukcji cyfrowych (klasa D) i opiera się na technologii DDFA firmy CSR. Zastosowano też firmową technologię Denona - przetwarzanie AL32. Aby zredukować jitter zastosowno regenerację zegara głównego w modulatorze PWM.

Oprócz terminali głośnikowych do dyspozycji jest też wyjście subwoofera (RCA). PMA-50 jest wyposażony we wzmacniacz słuchawkowy, który bazuje na szerokopasmowym wzmacniaczu operacyjnym o ultra-niskich zniekształceniach, współpracującym z dyskretnym stopniem wyjściowym, W celu dostosowania do najszerszej gamy słuchawek, PMA-50 ma 3 nastawy dla różnych wartości impedancji obciążenia. Gniazdo słuchawkowe ma postać ćwierćcalowego jacka.

Dzięki podłączeniu USB-B do komputera PC lub Mac można korzystać ze źródeł wysokiej rozdzielczości zarówno w postaci PCM jak i DSD. W przypadku PCM obsługiwane są sygnały do 24-bitów / 192 kHz, a w przypadku DSD 2.8MHz i 5.6MHz. Wejścia cyfrowe obsługują rozdzielczości do 192kHz/24bity. Aby wyeliminować zakłócenia wywołane przez PC poprzez cyfrowe wejście USB, PMA-50 wyposażony jest w specjalny blok izolacji zakłóceń przed wzmacniaczem cyfrowym.

W kompaktowej obudowie zastosowano aluminiowe matowe elementy wykończenia z jasnymi srebrnymi akcentami oraz błyszczące i matowe czarne powierzchnie. Wzmacniacz może być ustawiony poziomo lub pionowo. Zdejmowane nóżki i zakrętki pozwalają na zmianę pozycji. Wyświetlacz OLED wskazuje poziom sygnału i obraca się automatycznie w zależności od pozycji urządzenia. Dostarczany jest też pilot zdalnego sterowania.

Dane techniczne wzmacniacza Denon PMA-50:

[zdjęcie wzmacniacza Denon PMA-50]
[zdjęcie wzmacniacza Denon PMA-50 - w pionie]
[zdjęcie wzmacniacza Denon PMA-50 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl