Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

THIEL - zapowiedź podłogowych kolumn TT1 (10.12.2014)

Na styczniowej wystawie CES w Las Vegas firma Thiel zaprezentuje TT1, swój nowy model kolumn. Jest to trójdrożny, podłogowy zestaw typu bass-reflex. TT1 należy do nowej serii 3rd Avenue Collection - nazwa ta pochodzi od ulicy w Nashville gdzie obecnie Thiel ma swoją siedzibę. Zestawy nowej serii mają się sprawdzać równie dobrze w dwukanałowym stereo jak i w kinie domowym.

TT1 wykorzystuje łącznie 4 głośniki. Zakres basowy obsługują dwa głośniki 6,5-calowe z odlewanymi koszami aluminiowymi i aluminowymi membranami. Głośnik średniotonowy o rozmiarze 4,25 cala ma membranę z włókna szklanego i odlewany kosz z aluminium. Wysokie tony odtwarza 1-calowa kopułka tytanowa.

Kolumny mają silnie wręgowaną obudowę z MDF. Eliptyczne ścianki boczne są produkowane z pomocą własnych narzędzi. Producent podkreśla, że zastosowany proces produkcyjny zapewnia ścisłą zgodność z parametrami wzorcowymi. TT1 to pierwszy model produkowany w nowym Nashville Operations Center.

Zwrotnica zmontowana jest na płytce FR4, wykorzystuje powietrzne cewki i foliowe kondensatory. Jako można się domyślać zastosowano zbocza różnych rzędów (według opisu multi-order crossover network).

Do wyboru będą zestawy wykończone w fornirze palisander (Rosewood) lub orzech (Walnut), a także lakierowane na wysoki połysk w kolorze białym lub czarnym. Rozpoczęcie sprzedaży na nastąpić w pierwszym kwartale 2015, a cena na rynku amerykańskim to 5.798 dolarów za parę. Thiel będzie udzielał na zestawy 10-letniej gwarancji.

Dane techniczne TT1:

[zdjęcie zestawów głośnikowych Thiel TT1]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl