Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PERREAUX - zapowiedź przedwzmacniacza gramofonowego Audiant VP3 (9.12.2014)

Nowozelandzka firma Perreaux opublikowała wstępne informacje o przedwzmacniaczu gramofonowym Audiant VP3. Wprowadzenie tego modelu ma uświetnić 40-lecie działania firmy. Audiant VP3 obsługuje wkładki MM i MC.

Producent kładzie duży nacisk na swoją filozofię minimalizmu. Przede wszystkim chodzi o podejście do projektowania układów elektronicznych, gdzie w procesie doskonalenia produktu dąży się do usunięcia elementów zbędnych. Minimalistyczne jest także wzornictwo.

Pokrywa i ścianka frontowa są wykonane z 12-milimetrowego aluminium. Włącznik i selektor wejść mają postać panelu dotykowego, a białe diody LED sygnalizują wybór użytkownika.

Audiant VP3 ma dwa niezależne wejścia co pozwala podłączyć dwa gramofony jednocześnie i wybierać źródło na panelu dotykowym. Cały układ płytek jest symetryczny, co oznacza, że lewy i prawy kanał są swoim lustrzanym odbiciem. Układy lewego i prawego kanału są całkowicie rozdzielone. Pieczołowicie zaprojektowano stabilizowane zasilanie. Zastosowano w pełni ekranowany, przewymiarowany, zaprojektowany indywidaulnie transformator toroidalny.

Przedwzmacniacz Perreaux pozwala na dopasowanie do potrzeb wkałdki. Użytkownik ma do dyspozycji sześć zespołów przełączników (DIP) do ustawiania wzmocnienia, wartości R i C. Dla pierwszego wejścia gramofonowego można ustawić wzmocnienie 60, 64, 68 lub 72dB. Dla drugiego wejścia gramofonowego można ustawić wzmocnienie 39, 43, 47, 51 dB.

Krzywa korekcyjna RIAA jest zrealizowana przy pomocy precyzyjnych, niskoszumnych rezystorów i metalizowanych poliestrowych kondensatorów. Odchyłka od krzywej wzorcowej nie przekracza +/-0.5dB w całym paśmie akustycznym. Można wybrać krzywą Normal lub IEC RIAA.

Do dyspozycji jest wyjście niesymetryczne RCA i symetryczne XLR.

[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego Perreaux Audiant VP3]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl