Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

EGGLESTONWORKS - kolumny Savoy (20.12.2000)

Firma EgglestonWorks (USA) dodała model SAVOY ($39,900USD) do serii kolumn Reference Series. SAVOY wykorzystuje dwie pary 12-calowych głośników w konfiguracji "isobaric", sekcje średniego basu w takiej samej konfiguracji, głośniki średniotonowe w konfiguracji koncentrycznej i jak to określono w komunikacie prasowym "najbardziej dokładny i muzykalny głośnik wysokotonowy". Producent planuje, że kolumny będą dostarczane na rynek od 1 marca 2001.

Cztery 12-calowe głośniki niskotonowe pracuję konfiguracji compound push/push, gdzie wewnętrzny głośnik utrzymuje stałe obciążenie dla głośnika promienującego do pomieszczenia. Savoy korzysta z dwóch par głośników niskotonowych w silnie wytłumionej obudowie. Głośniki niskotonowe pracują w zakresie od 16Hz do 100Hz. Niska częstotliwość podziału została wybrana aby uzyskać jak najlepszą przejrzystość średnicy.

Od 100Hz do 400Hz pracują dwa 6-calowe głóśniki niskośredniotonowe w swojej własnej obudowie compound umieszczonej nad obudową głośników niskotonowych. W EgglestonWorks zadecydowano o wykorzystaniu dwóch 6-calowych głośników z 3-calowymi cewkami aby uzyskać jak najszybszą odpowiedź impulsową.

Koncentrycznie rozmieszczona para 6-calowych głośników z 3-calowymi cewkami odtwarza zakres od 400Hz do 2kHz. Pomiędzy głośnikami średniotonowymi umieszczono wysokotonowy tak aby uzyskać charakterystykę promieniowania źródła punktowego. Głośnik wysokotonowy jest ręcznie wykonany w Danii i odtwarza zakres od 2kHz aż do 40kHz.

Aby promieniowanie wszystkich dziewięciu głośników zsumowało się w spójne źródło punktowe zwrotnicę zaprojektował Albert Von Schweikert przy pomocy optymalizacji komputerowej oraz porównań dźwięku kolumny z dźwiękiem na żywo. Zastosowane układy stosują korekcje czasową, korekcję impedancji oraz korekcję charakterystyki przenoszenia.

Dane techniczne kolumn EgglestonWorks Savoy:
Pasmo przenoszenia: 16Hz-40kHz (-6dB), 20Hz-20kHz (+/-1dB)
Impedancja: 8 omów (minimum impedancji 5 omów @ 26Hz).
Efektywność: 85dB @ 1W/1m
Zalecana moc: 100W (mały pokój) do 600W
Wejścia: Dwa komplety terminali pozwalające na bi-wiring lub bi-amping. Podział na terminalach przypada na 400Hz.
Zwrotnica: 24dB/okt., 100Hz, 400Hz, 2kHz.
Wymiary: 58" - 18"(dół) / 7.5"(góra) - 24" (WSG)
Waga: 475 funtów
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl