Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

HIFI MAN - stacja dokująca Dock-1 dla odtwarzaczy HiFiMan (24.11.2014)

Na polski rynek wchodzi HiFiMan Dock-1 (cena 2.299 złotych), zapowiadana już wcześniej stacja dokująca, która czyni z przenośnych odtwarzaczy HiFiMan stacjonarne źródło dźwięku w systemie audio.

Dock-1 wykorzystuje w torze dźwiękowym sekcję cyfrowo-analogową z odtwarzaczy HM901 (2xESS SABRE 9016) lub HM802 (2xWolfson WM8740). Sama stacja nie posiada regulacji głośności ani wbudowanego przetwornika cyfrowo-analogowego. W każdym trybie pracy korzysta z przetworników w odtwarzaczach HiFiMan.

Stacja rozszerza funkcjonalność odtwarzaczy HiFiMan o przyjmowanie sygnału cyfrowego przez wejście cyfrowe oraz pracę w trybie USB DAC, posiada własną sekcję analogową przedwzmacniacza, która poprawia jakość dźwięku.

Dock-1 pozwala na pracę w następujących trybach:
- Player - źródłem plików jest podłączony odtwarzacz HiFiMan, sterowanie odtwarzaczem lub pilotem, sygnał wyjściowy dostępny w wersji analogowej (2xRCA) oraz w wersji cyfrowej (wyjścia koaksjalne i optyczne)
- USB DAC dla komputera (w komplecie sterowniki), sterowanie z poziomu komputera, sygnał wyjściowy dostępny tylko w wersji analogowej (2xRCA)
- DAC z wejściem cyfrowym, sterowanie za pomocą transportu podłączonego do wejścia, sygnał wyjściowy dostępny tylko w wersji analogowej (2xRCA).

W celu ładowania odtwarzacza należy podłączyć do tylnego gniazda ładowarkę zakupioną w komplecie z odtwarzaczem. Ponadto stacja dokująca ma własne, oddzielne zasilanie, dedykowane do obsługi bufora analogowego oraz funkcji USB DAC.

[zdjęcie stacji dokującej HiFiMan Dock-1]
[zdjęcie stacji dokującej HiFiMan Dock-1 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl