Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENON - flagowy amplituner sieciowy AVR-X7200W (22.11.2014)

Denon poinformował o swoim nowym, flagowym amplitunerze sieciowym - AVR-X7200W. Wejdzie on do sprzedaży w styczniu 2015 w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i srebrnej.

AVR-X7200W został wyposażony w 9-kanałowy wzmacniacz o mocy 210 W na każdy kanał. Zastosowano wykonane na zamówienie tranzystory DHCT (Denon High Current Transistors). Dzięki przetwarzaniu 11.2 i wyjściu 13.2 kanałów z przedwzmacniacza amplituner obsługuje bardzo rozbudowane konfiguracje głośników.

Sekcja audio zawiera dekodery Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio, a także oferuje DTS Neo:X oraz Audyssey DSX dla zaawansowanych instalacji z dodatkowymi głośnikami efektowymi. AVR-X7200W dysponuje własnym obwodem DDSC-HD32 Denon z wielokanałowym przetwarzaniem, a także posiada połączenie Denon link HD pozwalające na wolną od zakłóceń transmisję ze współpracującego odtwarzacza Blu-ray. Amplituner jest wyposażony w najbardziej zaawansowany pakiet Audyssey w tym Audyssey MultEQ XT 32 (Pro ready) do kalibracji pomieszczenia z Sub EQ HT i LFC.

Cztery procesory DSP pozwalają na zaawansowaną obróbkę sygnału. AVR-X7200W oferuje dekodowanie Dolby Atmos. Do obsługi pełnych 11-kanałowych wersji Dolby Atmos (7.1.4 lub 9.1.2) potrzebne jest podłączenie dwóch dodatkowych kanałów wzmacniaczy mocy. Niedługo ma być też udostępnione płatne rozszerzenie pozwalające na obsługę Auro-3D (warianty 9.1, 10.1).

Tak jak inne amplitunery Denona z zserii X, AVR-X7200W jest wyposażone w obszerny zestaw opcji łączności. Jest wbudowane Wi-Fi z podwójną anteną do połączenia z siecią domową i Bluetooth do podłączenia urządzeń mobilnych za naciśnięciem jednego przycisku. Można przesyłać strumieniowo muzykę poprzez AirPlay lub udostępnić swoją bibliotekę muzyczną zapisaną na urządzeniach kompatybilnych z DLNA, takich jak urządzenia pamięci masowej (NAS). Można wybierać z tysięcy internetowych stacji radiowych i korzystać ze Spotify dzięki funkcjonalności Spotify Connect (subskrypcja). Przedni port USB można wykorzystać do podłączenia zarówno urządzeń pamięci masowej USB jak też do odtwarznia dźwięku z urządzeń mobilnych, które mogą być w tym samym czasie ładowane. Funkcjami można sterować za pomocą mobilnej aplikacji Denon Remote App, która jest dostępna dla urządzeń iOS i Android. Udoskonalony Setup Assistant i graficzny interfejs użytkownika ułatwiają skonfigurowanie amplitunera.

Procesor wideo jest przystosowany do obsługi pełnego zakresu treści 4K Ultra HD 50/60 Hz, a także wyposażony jest w 4:4:4 Pure Color 4K pass-through, zgodne z najnowszą specyfikacją HDMI. Możliwe jest skalowanie i transkodowanie źródła standardowej rozdzielczości i wideo wysokiej rozdzielczości do 4K Ultra HD 50/60 Hz. Wiosną 2015, Denon zacznie oferować uaktualnienie sprzętowe obejmujace HDCP2.2 - pełny protokół ochrony AVR-X7200W przed kopiowaniem.

AVR-X7200W ma łącznie 8 wejść (w tym jedno z przodu) i 3 wyjśca (2 główne + 1 strefowe) HDMI. Jest też wejście gramofonowe (phono). Amplituner umożliwia obsługę trzech stref. Tryb Eco pozwala ograniczyć zużycie energii.

[zdjęcie amplitunera Denon AVR-X7200W]
[zdjęcie amplitunera Denon AVR-X7200W - otwarta klapka i akcesoria]
[zdjęcie amplitunera Denon AVR-X7200W - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl