Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

XAVIAN - NEOX, nowa seria zestawów głośnikowych (20.11.2014)

Na nasz rynek mają wejść nowe zestawy głośnikowe fimy Xavian. Seria NEOX ma liczyć cztery modele. Pierwsze trzy z nich (kolumny podłogowe, kolumny podstawkowe, głośnik centralny) są spodziewane jeszcze przed końcem grudnia. Natomiast subwoofer ma dołączyć do reszty serii w styczniu 2015. Zestawy będą dostępne w wykończeniach cherry, walnut, maple, bianco, nero oraz rosso passione.

NEOX1 (cena 4.550 złotych) to nieduży dwudrożny zestaw z aluminiowym portem bass-reflex na tylnej ściance. Obudowa jest wykonana z MDF grubości 22mm. Zastosownao jedną parę uniwersalnych terminali połączeniowych Xaviana. Głośnik niskośredniotonowy o rozmiarze 150 mm jest produkowany na zamówienie Xaviana przez firmę Scan-Speak. Ma on impregnowaną papierową membranę, miękką nakładkę przeciwpyłową i pierścień zwierający w układzie napędowym. Głośnik wysokotonowy ma impregnowaną, miękką kopułkę o rozmiarze 26mm i miedziany pierścień zwierający. Podstawowe dane technicze NEOX1 są następujące:
- Pasmo przenoszenia (-3dB) .... 45 - 20.000 Hz
- Nominalna impedancja .... 4 Ω
- Częstotliwość podziału ..... 2.600 Hz
- Efektywność (2V/1m) ..... 86 dB
- Zalecana moc wzmacniacza .... 30 - 120 W
- Wymiary WSG ..... 300 x 180 x 250 mm
- Masa .... 7 kg sztuka

NEOX2 (cena 7.290 złotych) to podłogowy zestaw 2,5-drożny. Aluminiowe porty bass-reflex umieszczono na tylnej ściance. Obudowa jest wykonana z MDF grubości 22mm. Ma ona trzy komory, dolna z nich jest przygotowana do zasypania piaskiem. Zastosowano jedną parę uniwersalnych terminali połączeniowych Xaviana. Głośniki basowy i niskośredniotonowy o rozmiarze 150 mm są produkowane na zamówienie Xaviana przez firmę Scan-Speak. Obydwa mają impregnowaną papierową membranę, miękką nakładkę przeciwpyłową i pierścień zwierający w układzie napędowym. Głośnik wysokotonowy ma impregnowaną, miękką kopułkę o rozmiarze 26mm i miedziany pierścień zwierający. Podstawowe dane technicze NEOX2 są następujące:
- Pasmo przenoszenia (-3dB) .... 42 - 20.000 Hz
- Nominalna impedancja .... 4 Ω
- Częstotliwości podziału ..... 250 Hz / 2.600 Hz
- Efektywność (2V/1m) ..... 89 dB
- Zalecana moc wzmacniacza .... 30 - 200 W
- Wymiary WSG ..... 900 x 180 x 250 mm
- Masa .... 18 kg sztuka

NEOXC1 (cena 3.150 złotych) to głośnik centralny przeznaczony do współpracy z NEOX1 i/lub NEOX2. Aluminiowym port bass-reflex umieszczono na tylnej ściance. Obudowa jest wykonana z MDF grubości 22mm. Zastosowano jedną parę uniwersalnych terminali połączeniowych Xaviana. Jest to konstrukcja dwudrożna. Dwa głośniki niskośredniotonowe o rozmiarze 150 mm są produkowane na zamówienie Xaviana przez firmę Scan-Speak. Mają one impregnowaną papierową membranę, miękką nakładkę przeciwpyłową i pierścień zwierający w układzie napędowym. Głośnik wysokotonowy ma impregnowaną, miękką kopułkę o rozmiarze 26mm i miedziany pierścień zwierający. Podstawowe dane technicze NEOXC1 są następujące:
- Pasmo przenoszenia (-3dB) .... 50 - 20.000 Hz
- Nominalna impedancja .... 4 Ω
- Częstotliwość podziału ..... 2.600 Hz
- Efektywność (2V/1m) ..... 86 dB
- Zalecana moc wzmacniacza .... 30 - 200 W
- Wymiary WSG ..... 180 x 450 x 250 mm
- Masa .... 11 kg

Subwoofer NEOXS1 (cena jeszcze nieznana) ma głośnik o rozmiarze 270 mm, produkowany specjalnie dla Xaviana. Ma on impregnowaną membranę papierową, 65-milimetrową cewkę, duży zakres wychyleń i system napędowy o niskich zniekształceniach. Zastosowano konstrukcję z membraną bierną umieszoną na dolnej ściance. Wzmacniacz o mocy 250W rms ma zabezpieczenie elektroniczne i termiczne, funkcję auto on/off i inteligentną korekcję basu. Pasmo przenoszenia rozciąga się od 27 do 100 Hz (-3 dB, bezechowo, EQ ON). Czułość wejścia niskopoziomowego RCA wynosi 100 mV/50Hz, a wysokopoziomowego na terminalach głośnikowych 2V/50Hz. Fazę można zmieniać (0 do 180 stopni). Filtr dolnoprzepustowy można ustawiać w zakresie 50 do 100 Hz. Jest do dyspozycji para gniazd wyjściowych RCA (low level bypass) i dwie pary wyjść na terminalach głośnikowych (bypass). Wymiary subwoofera to (WSG) 410 x 350 x 350 mm, a masa wynosi 21 kg.

[zdjęcie zestawów głośnikowych Xavian NEOX1]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Xavian NEOX2]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl